Atopiye eğilimli ciltler ile ilgili tüm makalelerimiz ve tavsiyelerimiz

  • Dr Michèle Sayag, allergologist
    Dr Michèle Sayag, Alerji Uzmanı.

    Bir internet kullanıcısının sorusu: Atopik dermatit nasıl önlenebilir ve tedavi edilebilir?

    Tedavi konusunda öncelikle uzman bir dermatologla iletişime geçmeniz oldukça önemlidir. Eğer atopik dermatit başlangıcı durumu söz konusu ise mümkün olan en erken evrede topikal anti-enflamatuvar steroidler kullanılarak tedaviye başlanmalıdır. Buna ek olarak destek bakım sağlayabilmesi için cildin doğal bariyerini koruyan ve saygı gösteren dermokozmetik ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir. Ciltte lipit eksikliğinden dolayı cilt dış etkenlere karşı savunmasız hale geldiği için kuruluk söz konusu olduğu için en önemli adım cildin uygun bir dermokozmetik nemlendirici bakım kremiyle günden en az 2 defa derinlemesine nemlendirilmesidir. Bunun bir rutin haline getirilmesi oldukça kritiktir.

    Dr Michèle Sayag, Alerji Uzmanı.
Range Atoderm

TEMİZLEME & CİLT BAKIMI

KURU, ÇOK KURU VE ATOPİYE EĞİLİMLİ CİLTLER

Atoderm Serisi

Range Atoderm

Kuru cilt, çok kuru ve atopiye eğilimli cilt, doğuştan gelen kalıcı bir durum olabileceği gibi yaş ilerlemesi ile beraber de görülebilecek bir durumdur. Kalıcı cilt kuruluğunda cilt bariyerinde normalde olması gereken bazı cilt yapı elemanlarının (su, lipid) eksikliği söz konusudur ve genetiktir. Kuru ciltte tüm cilt yüzeyinde gerginlik hissi belirgindir, ince pullanmalar görülür ve cilt bariyeri fonksiyonunu kaybetmeye başlayabilir.

BIODERMA’nın sunduğu çözüm: Kuru, çok kuru veya atopiye eğilimli ciltler ciltler için özel olarak geliştirilmiş yüz ve vücut için cildi derinlemesine nemlendiren temizleme ve bakım ürünleri içeren Atoderm serisi seninle!
Kuru ciltte yapılması gereken cildin yapısına uygun nemlendirici ürünlerin kullanılmasıdır. Bu durumda en önemli konulardan biri de cilt kuruluğunun seviyesine ve cildin ihtiyacına göre sabah ve akşam olmak üzere temizleme ve bakım ürünlerinin kullanılmasıdır.