Allez au contenu Allez à la navigation

 • Biyoloji & Dermatoloji

  BIODERMA, dermatolojik laboratuvar

  1970'lerden beri öncü konumdaki BIODERMA, biyolojiyi dermatolojinin hizmetine sunarak benzersiz bir uzmanlık elde etmiştir. Bu orijinal bilimsel yaklaşım, öncelikle cilde ve biyolojik mekanizmalarına ilişkin bilgiden hareketle, doğrudan bunların ilham verdiği ürünlerin formüle edilmesini sağlar.

 • BIODERMA'NIN YAKLAŞIMI

  Eşsiz bir model: Sağlıklı cilt

  Bütün BIODERMA araştırmaları, sağlıklı cilt yapısı, hücreleri ve ayrıca dengesizlikleri ile ilgili çalışmalar üzerinde evrimleşir. Cilt kendine özgü bir dil konuşur ve BIODERMA usanmadan anlamaya çalışır. Cilt, değişikliklerden ve çevresel streslerden etkilenebilmektedir. Bu nedenle, hastalıklar, ilaçlı tedaviler, yaşlanma ve diğer pekçok faktör dengesini etkileyebilir ve işlevsel sorunlara yol açabilir. BIODERMA'nın yaklaşımı, cildin doğal kaynaklarının direnmesi ve sağlıklı ciltte bulunan normal fonksiyonlarına geri dönmesi için reaktive edilmesini içerir.

 • Konseptimiz

  Benzersiz bir konsept: Biyolojik Mimetizm

  Cilde tam saygı ilkesine dayalı olarak, BIODERMA ürünleri bileşenleri ve aksiyon modları ile cildin doğal biyolojik mekanizmalarını taklit eder. Bunları formüle etmek için, BIODERMA daha iyi tolerans için ciltte doğal olarak bulunan molekülleri kullanarak en saf aktif bileşenleri seçer. İşlev bozukluklarına bağlı olarak, BIODERMA ürünleri cildin doğal süreçlerini korur, aktive eder veya restore eder.

 • Misyonumuz

  Mutlak bir gereksinim: Dermatolojik Güvenlik

  BIODERMA her zaman tüm cilt tipleri ve durumlar için mükemmel etkinliği ve daha iyi toleransı bir araya getirmenin yollarını aramıştır. En büyük dermatolojik güvenliği garanti etmek için, BIODERMA ürünleri çok sınırlı sayıda bileşen ve optimal dozda aktif bileşen içerir. Sağlık makamlarının tavsiyelerine öncelik veren BIODERMA, dermatolojik olarak sorgulanabilir tüm ürünleri kapsam dışında tutmaya özen göstermektedir. Bu taahhütler, tüm ürün geliştirmeler için ilgili olan ve üstünlüğünü bilimsel bir metoda dayandıran bir formülasyon bildirgesinde dile getirilmektedir. Bu ilkeli yaklaşım, BIODERMA ürünlerinin neden cilt toleransını iyileştirdiğini ve daha az reaktif olmasına yardımcı olduğunu açıklar. Bu nedenle tamamı DAF (Dermatolojik İleri Formülasyon) patentli doğal kompleksten yararlanmaktadır

 • BIODERMA BİLDİRGESİ

  BIODERMA Bildirgesi, 8 özel ilkeden oluşmaktadır

  1. Biyolojik patentler

  Tüm BIODERMA ürünleri, biyologlar ve dermatologlardan oluşan ekiplerle formüle edilir. Uzun vadede düzelme sağlamak için dermatolojik durumun nedenleri ve sonuçları üzerinden harekete geçen bir biyolojik aksiyon modundan yararlanırlar.

  2. Cilt Töleransı

  BIODERMA formülleri kapsamında, cilt toleransını iyileştirirken çevreye karşı direncini güçlendirmek için benzersiz bir patent geliştirilmiştir: D.A.F., Dermatolojik İleri Formülasyon

  3. Dermatolojik Güvenlik

  Mükemmel etkinlik ve daha iyi tolerans için 3 mutlak kural:

  • yalnızca gerçekten gerekli bileşenleri kullanmak,
  • en saf etken bileşenleri optimal dozlarda seçmek,
  • cillte halihazırda mevcut bulunan molekülleri seçmek. 


  4. Bilimsel olarak kabul gören bileşenler

  BIODERMA için kullanılan bileşenler ve içerik maddeleri, formüllerimizle ilgili iki temel kriteri karşılamaktadır: biyolojik etkinlik ve dermatolojik güvenlik.

  5. Hammadde seçimi

  Bioderma etkinliği ve güvenliği dermatolojik olarak kabul edilen bileşenleri ve maddeleri titizlikle seçer.

  6. Güvenlik ve etkinlik testleri

  Tüm BIODERMA ürünleri, sağlık makamları ve dermatoloji dernekleri tarafından yayınlanan en sıkı tavsiyelere uygundur. 

   

  7. Klinik detaylar

  Tüm BIODERMA bakım ürünleri uzman dermatologların, alergologların ve toksikologların gözetiminde klinik deneylerden geçmektedir. Bu çalışmalar düzenli olarak bilimsel dergilerde yayınlanmaktadır.

   

  8. Toplam izlenebilirlik

  BIODERMA kozmetik sektöründe yürürlükte olan standartlara uymak suretiyle bileşenlerinin ve ürünlerinin kökenini izler ve bunların toplam izlenebilirliğini sağlar.