Allez au contenu Allez à la navigation

 • Biyolojiden güç alan dermatoloji

  BIODERMA Laboratuvarının yaklaşımının temelinde bulunan Araştırma & Geliştirme, biyoloji ve dermatoloji alanlarında bilimsel gelişmenin öncüsü olmaya devam etmek için gerekli çabayı gösterir. Üst düzey uluslararası tıp uzmanlarıyla uzun yıllar birlikte çalıştıktan sonra, BIODERMA bir kilit oyuncu haline gelmiştir ve cilt hastalıklarında atılım kaydedilmesine yardımcı olan araştırmaların uygulanmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Ürün geliştirmenin her aşamasında araştırmacılar ve hekimlerle işbirliği yapmaktadır.

 • Biyolojide her zaman daha ileriye

  BIODERMA'nın misyonu her zaman için cildi ve özellikle de sağlıklı cildin nasıl çalıştığını anlayarak işlev bozukluğu söz konusu olduğunda onu nasıl yeniden dengeleneceğini kavramaktır. Aslında, cilt biyolojisinde gerçek anlamda uzmanlıktan beklenen sonuçları tedavi etmeden önce sebeplerini anlamaktır. BIODERMA ekipleri cilt biyolojisinde en üst düzey uzmanlığa sahip ulusal ve uluslararası laboratuvarlarla yakın bir işbirliği içerisinde çalışır. Temel araştırmada süregelen ilerleme, cilt dengesizliklerinin nedenlerinin daha iyi anlaşılmasına yönelik anahtarlar sunar ve dermatolojik inovasyonlara giden yolu açar. 

 • Dermatolojide beklentileri karşılamak

  Geçmişte, BIODERMA her zaman ürün inovasyonları geliştirmek için klinik araştırmalardan yararlanmıştır ve aynı durum bugün de geçerlidir. Önemli bilgi kaynakları olarak dermatologlar yeni yanıtlar gerektiren cilt sorunlarını tespit ederek BIODERMA'nın araştırmalarını ileriye taşırlar. bu işbirliği daha sonra her bir yeni ürünün güvenlik ve etkinliğini doğrulamak için inovasyon sürecinin tamamında devam ettirilir. Hastanelerde yapılan klinik deneylerde toleranstan en uygun formülasyona kadar tüm hususlar dikkate alınır.  BIODERMA Laboratuvarı önemli uluslararası laboratuvarlarla birlikte sık sık bilimsel ve klinik çalışmalar yayınlar. 

   

 • Referans patentler

  Cilt biyolojisine ilişkin bilgilerde kaydedilen ilerlemeler, laboratuvar ekiplerinin araştırma çalışmalarına rehberlik eder ve BIODERMA patentlerinin geliştirilmesine ön ayak olur. Laboratuvarın inovasyon kapasitesinin en somut delili olarak, çeşitli cilt sorunlarına somut ve etkin çözümler sunarlar. BIODERMA patentleri mutlak değildir: Cilt biyolojisinde en yeni gelişmelere ayak uydurmak için sürekli değişirler ve böylelikle dermatologların ihtiyaçlarını ve hastaların beklentilerini karşılamaları mümkün olur.

   

 • Önemli Bioderma inovasyonları


  1977: Nodé - Deterjan İçermeyen Şampuan

  Saç köklerinin fizyolojik dengesine uygun olarak, saçın hidrolipik tabakasının biyolojik özelliklerini koruyan ilk şampuan. Sonuç olarak, saç temizlenir ve korunurken, saç derisinde tahrişe sebep olunmaz.

  1991: Sensibio H2O - Misel su

  Cilde biyolojik açıdan mükemmel şekilde uyan ilk ve tek dermatolojik temizleme suyu: yağ asidi esterleri, misel yapıtaşları, cilt hücresi membranlarının fosfolifidlerine benzer ve cildin hidrolipik tabakasını doğal olarak yeniden oluşturarak, optimum makyaj çıkarma etkinliği için benzersiz tolerans ve konfor sağlar. 

  2002: Photoderm – Hücresel Bioprotection®

  Photoderm: UVA-UVB yüzey korumasını hücresel korumayla birleştiren ilk dermatolojik güneş serisi, cilt bağışıklığından sorumlu biyolojik yapıları muhafaza eder ve cilt hücrelerinin doğal immün sistemlerini güçlendirir.

  2004: Sebium AKN – The Fluidactiv® complex

  Akneye eğilimli ciltler için hazırlanan Fluidactiv® patenti aknenin temel sebeplerinden biriyle ilgili etkinlik sağlar: sebum kalınlaşması. Bu Fluidactiv patentli kompleks biyolojik olarak sebum kalınlaşmasını sınırlandırır ve kalitesini düzenleyerek, sivilce, siyah nokta ve lekelerin oluşumunu engeller. 

  2005: Hydrabio – Aquagenium®

  Bu patent ciltte doğal olarak bulunan ve su döngüsü için önemli olan iki bileşenin sentezini destekleyerek cildin doğal nemlendirme kapasitesini harekete geçirir: aquaporin, hücrelerarası su kanalları ve lipidler; böylelikle cilt bariyerinin yeniden oluşturulmasına yardımcı olur.

  2007: Atoderm PP - Ecodefensine®

  Çok kuru ve atopik hassas ciltler için tasarlanan Ecodefensine® patenti cildin ürettiği antimikrobiyal peptitlerin doğal sentezini harekete geçirir ve tekrar eden atopi ataklarından sorumlu bakterilerin üremesini engeller.

  2010: Matricium - Doku rejenerasyonu için tıbbi cihaz

  Dünya çapında bir patent olan Matricium, cilt sağlığında isim yapmış bir bilimsel inovasyondur. MATRICIUM Tıbbi Cihazı, hücre yenilemesi ve doku rejenerasyonunu destekleyen önemli elementleri sağlayan %100 biyo-mimetik bir mikro-ortam sunar.