Allez au contenu Allez à la navigation

Laboratuvar geçmişi:
vizyoner ve cömert bir marka

BIODERMA markası her zaman için kanaatlerine sadık kalmış, sezgilerini izlemiş ve bağımsızlık ruhunu savunmuştur. Laboratuar cildin biyolojisini anlamak için aynı samimi tutkuyu beslemeye devam ederken, önceden belirlenmiş fikirlerin ve yerleşik dogmaların uzağında inovasyonlar yaparak dermatolojik atılımlarda bulunma arzusunu da muhafaza etmiştir. Heyecan verici macerası, dünyanın dört bir yanında her gün yeniden yazılmaktadır.

 • Eczacı & bir konsept

  Herşey, öncü bir eczacı olan Jean-Noël Thorel'in 1970'lerde dünyanın önde gelen biyoloji ve dermatoloji uzmanlarıyla yaptığı görüşmeler sayesinde dermo-kozmetiğe yeni ve radikal bir yaklaşım geliştirmesiyle başladı. İlk patentleri geliştirerek BIODERMA felsefesinin temellerini kurdu: biyolojiden güç alan dermatoloji..

 • 1977, 1'inci çığır açan inovasyon

  BIODERMA'nın inovasyon stratejisini simgeleyen Nodé şampuan, pazarda çığır açan ilk ürün oldu ve sonrasında yapılan pek çok BIODERMA ürün inovasyonuna ilham verdi. Nodé ismi deterjan içermeyen anlamına gelen "NOn-DEtergence" sözcüğünden gelmekte olup, saça zarar vermeden temizlemeyi mümkün kılan ilk şampuan olarak formülünün orijinalliğini vurgulamaktadır. Bu patent saç kökünün fizyolojisine saygı duyularak geliştirilmiştir ve saç tellerinin ve derisinin lipidik film yapısını korur. Daha fazla yumuşaklık ve daha iyi tolerans sağlayan orijinal ürün ve tüm Nodé serisi, büyük birer başarı örneği olarak günümüze kadar gelmiştir.

 • 1985'ten bu yana, sağlık profesyonelleriyle inovasyon dinamiği

  İlk ürünler eczanelerde pazarlanmaya başladıktan sekiz yıl sonra, marka dermatologlarla yakın işbirliği içerisinde tam bir ürün serisi geliştirdi. Cilde karşı aynı biyolojik yaklaşımı paylaşan BIODERMA, her zaman için doktorlarla görüşerek hem ürünlerini geliştirirken hem de formül ve formülasyonlarını yaratırken beklenti ve taleplerini dikkate almıştır. Bugün bile, bu işbirliğine dayalı çalışma BIODERMA inovasyonlarının hastalar için uygunluğunu garanti etmektedir. Aynı zamanda, dispanserlerle yakın ilişkiler kurularak, ürünler ve müşteriler tarafından nasıl değerlendirildikleri hakkında değerli geribildirimler alınmıştır.

 • 1992, önemli inovasyonların yılı

  "Uzmanlık alanımızın kurucularıyız: cilt, biyoloji, dermatoloji. Vizyonumuz, izlediğimiz yol, diğerlerininkinden farklı çünkü biz sadece işlev bozukluğunu düzeltmekle kalmıyoruz, biz cildin kaynaklarını korumayı ve cildin çevresine, yaşam tarzına ve zamana uyum sağlamasını mümkün kılmayı amaçlıyoruz. Bizim için neyi yaptığımız kadar nasıl  yaptığımız da önemli. Mevcudiyetimiz, başkalarıyla ilişkilerimiz bu varlık sebebine bağlı. Marka Jean-Noël Thorel'in kanaatlerine olan bağlılığını sürdürüyor. Tüm BIODERMA inovasyonları cilt, fonksiyonları ve biyolojisiyle başlar. Başından beri ve hatta 1990'lardan bu yana, laboratuar dermatologların beklentilerine ve hastalarının ihtiyaçlarına cevap vermek için yeni seçenekler sunan temel inovasyonlara dayalı referans ürünler tasarlamıştır. Bu inovasyonlar hassas cilt, yağlı cilt, kuru cilt, nemsiz cilt, güneş koruması, saç ve hücre rejenerasyonunu kapsamaktadır.

 • 2001, küresel bir boyut

  2001 yılında İtalya'da ilk iştirakin açılması, BIODERMA Laboratuarının 1990'larda başlayan faaliyetlerinin uluslararası nitelik kazanma sürecini resmen başlatmıştır. Bu ölçekte bir değişiklik, her bir pazarın realitesine mümkün olduğunca yakın bir yerde durma arzusundan ötürü gerekli olmuştur. Amaç: dermatolog, eczacı ve hastaların bir ülkeden diğerine önemli ölçüde değişiklik gösteren beklentilerini anlamak. Coğrafi, kültürel ve fizyolojik farklılıklara saygı göstermek ve tüm dünyada sağlık profesyonellerinin uygulamalarına uygun hareket etmek. BIODERMA Laboratuarı şu anda iştirakler, satış noktaları, araştırma merkezleri, özel ve üniversite ortaklıkları aracılığıyla 100'e yakın ülkede varlık göstermektedir.

 • 2009, sosyal sorumluluk taahhüdü

  Kasım 2009'da, BIODERMA Laboratuarı ilk sosyal dayanışma misyonunu Kuzey Amerika'da gerçekleştirdi. Sonrasında - çoğunluğu dermatolog olan - Fransız doktorların, eczacıların ve çeşitli insani yardım derneklerinin yardımıyla Vietnam ve Kamboçya'da bir dizi misyon gerçekleştirdi. Amaç: yerel halka tıbbi yardım, bilgi kaynakları ve çeşitli materyaller sunmak. Tüm bu aksiyonlar BIODERMA Laboratuarını her geçen gün daha ileriye taşıyan ruhu yansıtır ve savunduğu insani değerleri dile getirir: cömertlik, dayanışma ve paylaşım.

 • 2011, BIODERMA Vakfıyla dermatolojinin ilerlemesine katkılar

  2011'de kurulan BIODERMA Vakfı, "Fondation de France" sponsorluğunda, tüm dünyada dermatolojinin gelişiminin desteklenmesi yönünde temel bir misyon üstlenmiştir. Bu gelişme, ilerlemek için her zaman dermatologlarla birlikte çalışmış olan  markanın doruk noktasını simgelemektedir. BIODERMA Vakfı dermatoloji bilgilerinin tüm dünyadaki doktorlara ulaştırılmasına ve etik ve sosyal sorumluluk ilkelerine bağlı bir yaklaşımla temel biyoloji araştırmasının ilerletilmesine aktif bir biçimde yardımcı olur. BIODERMA Vakfının dermatolojiye olan bağlılığının bir sembolü olan "World Rendez-Vous on Dermatology" birinci sınıf bilgi alışverişi için tüm kıtalardan üst düzey uzmanların yılda bir kez bir araya geldiği benzersiz bir toplantıdır.