Her Mevsim, Özellikle de Yaz Aylarında Cildini Yeterince Nemlendirdiğine Emin Misin?

Atopi eğilimli cildin için dikkat etmen gereken en önemli adım, yaz kış demeden cildini derinlemesine nemlendirmek. Özellikle sıcak ve nemli havalarda nemlendirici kullanımının senin için zor olduğunu biliyoruz ama senin ve cildinin ihtiyacı için özel bir çözümle karşındayız.

 

Dermatologların da belirttiği gibi çok kuru ve egzama eğilimli ciltlerin yaz, kış ve sabah, akşam fark etmeden doğru bakım kremini kullanarak cildini nemlendirmesi ve cilt bariyerini koruması oldukça önemli olup kişinin yaşam kalitesini de artırmaktadır. İşte tam da bu yüzden bakım rutinine ve cildine özen göstermelisin. Atopik dermatitin yarattığı kaşıntı ve rahatsızlık hissinin günlük hayatını etkilemesi için yanındayız. Çünkü cildini ve seni önemsiyoruz.

 
 
 
 
 

Günlük doğru bakım kremini kullanarak cildinin ihtiyacını karşıla: #CildininFerahlatanKoruyucusu Atoderm Intensive Gel-Cream


 
 

Cildin sağlıklı cilt bariyerini koruyabilmesi ve bunun için cildin nemini kaybetmemesi çok önemlidir. Bunun için de doğru nemlendirici bakım kremiyle cildinin ihtiyacı olduğu nemi verebilirsin. Nemlendirici bakım kremine ek olarak dermokortikosteroid kullanımı da atopiye eğilimli ciltlerin bakım rutinlerinde uzman bir dermatolog eşliğinde olmalıdır. Dermokozmetik nemlendirici bakım kremleri sayesinde cilt bariyerini güçlendirebilir ve atopi alevlenmelerinin arasındaki süreyi uzatarak yaşam kaliteni artırabilirsin.

Tüm bunlara baktığımızda aslında cildinin ihtiyacı olan bakımı yapmak çok da zor değil, değil mi? Ama yapılan araştırmalara göre yanlış ve eksik bilgiler nedeniyle atopiye eğilimli cilde sahip kişilerin tedaviye uyumu yalnızca %30’dur ve bu sonuç oldukça düşüktür. Özellikle sıcak, nemli havalarda nemlendirici kullanımı alışkanlığını azalması ve nem olduğunda cildi nemlendirmeye ihtiyaç olmayacağına dair yanlış bir algının olması maalesef cilde iyi gelmemektedir.


 
 

Her Mevsim Atopi Eğilimli Cildine Bakmalısın

Egzama ve atopi soğukla daha çok ilişkilendirilse de sıcak hava ve nemin etkisiyle atopik ciltlerin rahatsızlıkları yine artabilmektedir.

Atopiye ve egzamaya eğilimi soğuk hava dışında şiddetlendiren bazı unsurlar:
 

- Terleme

- Sıcaklık değişimleri

- Çevre ve hava kirliliğinin her geçen gün artışı


İşte tüm bu nedenlere ve dermatologların yönlendirmeleri göz önünde bulundurulduğunda nemlendirici bakım kremini uygulamak gerçekten zorlaştığında vazgeçmek yerine cildini daha iyi hissettirebilecek, cildine hem ihtiyacı olan nemi sunacak hem de cildinde ferahlatıcı ve besleyici etki yaratabilecek dermokozmetik bir ürün tercih edebilirsin. Her mevsim doğru bakım rutininle cildini ve kendini önemsemeli ve doğru bakımı cildine sunabilmelisin.

 
Egzama Eğilimli Ciltlere Jel Dokulu Ferahlatan Bakım: Atoderm Intensive Gel-Cream!

BIODERMA Laboratuvarı tarafından geliştirilen hafif jel dokusuyla ferahlatıcı, nemlendirici ve kaşıntı karşıtı etki sunan Atoderm Intensive Gel-Cream’le tanış! Sıcak ve nemli havalara ek olarak yılın her zamanı kullanılabilir atopi eğilimli cildin için yepyeni bir bakım rutini sunuyor! Cildinin özellikle sıcak havalarda ihtiyaç duyduğu ferahlatıcı ve yatıştırıcı etkisiyle özel olarak geliştirildi. Hafif jel dokusu sayesinde özellikle nemli ve sıcak hava koşullarında bile cilt tarafından kolayca emilir. Günlük kullanıma uygundur. Mükemmel cilt toleransına sahiptir.

 
 
 
 

Egzama Eğilimli Cildin için Özel Olarak Geliştirilen Ferahlatıcı ve Besleyici Atoderm Intensive Gel-Cream:

- Atopi eğilimli ciltlerin kullanımına uygundur.
- Kaşıntı ve rahatsızlık hissinin yatıştırılmasını hedefler.
- Sağlıklı cilt bariyerini onarmaya yardımcı olur.
- Cildin kurumasına sebep olan etkenlerin engellenmesine yardımcı olur.
- Ciltte ferahlatıcı etki sunar.
- Hafif jel dokusu sayesinde ciltte kolayca emilir.
- Bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur.
 

1 2 3