Pürüzsüz cilde sahip olmak, cildiniz yağlı olduğunda ve beraberinde siyah nokta, gözenek veya akne lekeleri ile ilgili sorunlarınızla boğuşurken size bir rüya gibi gelir. BIODERMA, 25 yıl önce orijinal misel suyun mucidi olarak günümüzde cilt hijyeninde artık herkes tarafından tanınan uzman bir markadır ve farklı cilt tiplerine özel ürünlerinde hala öncüdür. Şimdi de Bioderma olarak aktif temizleme konseptiyle bir adım daha ileri gidiyoruz.

Bir cilt temizleme ürününden çok daha fazlası olan Sébium Foaming Gel Active, içerdiği AHA ve BHA sayesinde özel cilt bakımı da sağlar - bu yüzden de ciltte aktif bir temizlik sağlar.

Sébium Foamin Gel Active'in formülü hem akne eğilimli cilde gereken saygıyı gösterirken hem de ergenlikten yetişkinliğe kadar cildin en özel ihtiyaçlarını karşılamak için akne tedavilerinde destek bakımı olarak çözüm sunar. Çünkü sağlıklı bir cilt, cilt temizliğiyle başlar! Bioderma, Sébium Foaming Gel Active’i hem temizleme hem de bakım sağlayan bir ürün olarak yağlı ve akne eğilimli ciltler için özel olarak geliştirildi.

Foaming Gel Actif

 • Dr Michèle Sayag, Alerji Uzmanı
  Michèle Sayag, Alerji Uzmanı, Bioderma Bilimsel Araştırma Direktörü - BIODERMA.

  Bioderma’da dermatolojik hijyen kavramı önceliğimizdir. Dermatolojik hijyen de cilt temizliği anından itibaren cildin sağlığını önemsemek ve cildin doğal florasını korumaktadır. Sivilce ve akne probleminde “cildin endişisine yönelik bir temizleme” ürünü ile birlikte nemlendirici bakım kremi bir arada kullanıldığında ve hastaların tedavisini aksatmadan düzenli olarak uygulandığında akne karşıtı etkinin artığını ve sivilce izlerinin azaldığını söylemek mümkün. Bunun için de cilt temizliği, gözenek ve akne problemine karşı etki göstermenin ilk ve en önemli adımıdır.

  Michèle Sayag, Alerji Uzmanı, Bioderma Bilimsel Araştırma Direktörü - BIODERMA.

Ekobiyolojiden İlham Alan Aktif Temizlik

Bir Bioderma inovasyonu olan Sébium Foaming Gel Active, cildi bir ekosistem olarak gören Naos'un ekobiyoloji yaklaşımının arkasındaki ilkelere saygı duyarak geliştirilmiştir.

Naos'un yağlı ve akne eğilimli ciltlerin aktif temizliği için uyguladığı üç ekobiyolojik kriteri şunlardır:

 • Nazik bir temizleme sağlayabilmek için cildin ekosistemine saygı göstermek,
 • Sebum miktarını düzenleyen çinko glukonat sayesinde cilt endişesinin sebeplerine göre hareket etmek,
 • Ciltte akne karşıtı etki yaratmak hem de cildi pürüzsüzleştirmek için iki keratolitik aktif bileşen olan AHA ve BHA ile cildin doğal mekanizmalarını canlandırmak

Etkin Temizlik ve İyi Toleransın Mükemmel Dengesi

Sebium Foaming Gel Actif ile yüzünü temizleyen kadın

Aktif temizliğin ardındaki fikir, aknelerin yoğun olduğu dönemlerde sivilce problemini aktif bir şekilde önlemek ve azaltmak için temizleme adımında bile cilt bakım rutinine başlamaktır. Yeni Sébium Foaming Gel Active, keratolitik aktif bileşenlerin benzersiz bir kombinasyonu sayesinde optimum etkinlik için formüle edilmiştir.

Sébium Foaming Gel Active, etkinlik ve tolerans arasında mükemmel bir denge sağlar.

 1. Nazik temizleme jeli > Cildin doğal bariyerini koruyan baz sayesinde ciltte rahatsızlık hissi oluşturmadan cildi temizler.
 2. Aktif temizleme jeli > Soyucu etkisi sayesinde cilt yüzeyindeki cildi derinlemesine temizler, sivilce karşıtı etki sunar.

UzmanLab serimizde bu sefer seni Sébium Foaming Gel Active'in nasıl üretildiğini, bileşenlerinin nereden ve nasıl seçildiğini keşfetmen için NAOS Laboratuvarları'na götürüyoruz.

salisilik ve glikolik asit

Ciltte Micro-Soyucu Etki

Akne eğilimli cilt, kalınlaşma, ölü hücreler, sebum ve cilt yüzeyinde toplanan ve gözenekleri tıkayan diğer elementleri oluşturma eğilimindedir. Arındırıcı bir temizleme jeli olarak Sébium Foaming Gel Active, biri yüzeyde diğeri derinlerde tamamlayıcı keratilotik etkileriyle bilinen AHA (alfahidroksi asit) ve BHA (betahidroksi asit) kombinasyonunu içerir. Keratolitik etki, hücre yenilenmesini uyararak cilt dokusunu pürüzsüzleştirme yeteneğini ifade eder.

 

 • Salisililk acit (BHA), gözenekleri küçülttüğü ve akne problemini azalttığı için yağlı ve akne eğilimli ciltler için ideal bir etken maddedir. Ölü hücrelerin cilt ile bağını kopararak, onları cilt yüzeyinden yok eder. Bu nedenle cilt gözeneklerini arındıran bir peeling etkisine sahiptir.
 • Glikolik asit (AHA), çok küçük boyutu sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eder. Ciltteki soyucu etkiyi hızlandırıp, ölü ve susuz kalmış hücreleri yok eden aktif bir bileşen olarak 'yenilenmiş bir cilt' etkisi yaratır. Bu peeling etkisi sayesinde cilt ışıltılı ve pürüzsüz hale gelir. Aktif bir bileşen olarak tüm potansiyelini gerçekleştirmesi için, pH'ı yeterince asidik olan bir ortamda tutulan yeterince yüksek bir konsantrasyonun olması gerekir.

 

Günümüzde doktorların ve dermatologların peeling için kullandığı AHA-BHA içerikleri sayesinde Sébium Foaming Gel Active, yağlı ve akne eğilimli ciltlerde etkin sonuç verir.

 • Gözenekleri tıkamaz
 • Yoğun sivilce probleminde güçlü etki gösterir.

Keratolitik Etkiyi Optimize Etmek için 4.5'te Asidik pH 

Glikolik asidin etkili olabilmesi için daha asidik bir ortama ihtiyaç vardır. Sébium Foaming Gel Active bu nedenle AHA kompleksinin yağlı ve akne eğilimli ciltler üzerindeki keratolitik etkinliğini artırmak için hafif asidik bir pH ile formüle edilmiştir.

Asit içeren deney tüpleri

Hatırlatalım

“Keratolitik etki”, cildin kurumasını ve tahriş olmasını akla getirse de, Sébium Foaming Gel Active ile böyle bir risk yoktur. Çünkü her keratolitik aktif bileşen, gözenekleri açmak, siyah nokta ve sivilce problemine çözüm üretmek için yeterli olan optimal konsantrasyonundadır. Peeling gibi mekanik ürünlere kıyasla, keratolitik içerikli asidik ürünler, cildi tahriş etmez.2 Aknelere karşı daha etkin bir çözüm için Sébium Foaming Gel Active ile başladığınız cilt bakım rutininize her zaman cildinize uygun bir nemlendirici bakım krem ile ekleyebilirsiniz.

 

2Test TEWL, Eurofin-Dermscan/ STb19048, 12 çalışma, Aralık 2019

İltihaplı Sivilce ve Akne

%97 Temizlenmiş ve Arınmış Bir Cilt3

%72 Tıkanan Gözeneklere Karşı ETKİ3

 

ciltte siyah nokta

%32 Sivilce Karşıtı ETKİ4

3 18-35 yaş arasında olup yağlı ve hafif ile orta şiddetli akne lezyonları olan cilde sahip 33 gönüllüyle gerçekleştirilen ALLERGISA testi, Ekim 2020.
4Dermatolojik gözetim altında 21 gün boyunca yağlı ve hafif ile orta şiddetli akne lezyonlarına sahip 30 gönüllü ile gerçekleştirilen klinik çalışma. Ekim 2020.
 

sivilce ve akne problemi yaşayan genç çocuk

Tıkanmış gözenekler, siyah noktalar, sivilceler…  

Sébium Foaming Gel Active'i yoğun akne probleminiz geçene kadar sabah ve akşam yüz ve vücut olarak kullanabilirsiniz. Daha etkin bir çözüm içinse akne ve hassasiyet karşıtı nemlendirici bakım kremi olarak Sébium Sensitive ile kombine kullanabilirsiniz.

Sébium Foaming Gel Active'i ne sıklıkta kullanacağınızı cildinizin hassasiyetine göre de kullanabilirsiniz. Bu durumda gün aşırı ya da uzman dermatoloğunuza danışarak kullanabilirsiniz. Aşırı hassas ve reaktif cilde sahip ve akne problem yaşıyorsanız Sébium Foaming Gel’i tercih edebilirsiniz.

Cildiniz yağlı veya akne eğilimli ise, Sébium serisi akne karşıtı etki göstererek ve cildinizin doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.

Temizleme

Sébium Gel Moussant

Sébium

Foaming Gel

Sébium Foaming Gel Cildi kurutmadan nazikçe temizler ve arındırır. Sebum üretimini azaltmak ve cildi arındırmak için sabah/akşam yüz ve vücut günlük temizleme jeli olarak kullanılabilir.

Bakım

Sébium sensitive

Sébium

Sensitive

Sébium Sensitive Her sabah ve akşam yüzünüzü temizledikten sonra kullanabilirsiniz. Akne karşıtı etki sunar ve hassaslaşan cildi nemlendirmek ve yatıştırmaya yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Sebum dengesini geri kazandırır. Ciltte hassasiyet nedeniyle oluşan kızarıklığı gidermeyi hedefler.

yetkili eczaneler

Yetkili Eczaneler

Size en yakın yetkili eczanelerimizden ürünlerinizi temin edebilirsiniz.

Yetkili Eczaneler
Online Alışveriş

Online Alışveriş

Naos güvencesiyle online alışveriş için resmi satış sitemizi ziyaret edin.

Alışverişe Başla