Pürüzsüz cilde sahip olmak, cildiniz yağlı olduğunda ve beraberinde siyah nokta, gözenek, sivilce izleri, akne lekeleri veya eşit olmayan cilt tonuyla ilgili sorunlarınızla boğuşurken size bir rüya gibi gelir. BIODERMA, 25 yıl önce orijinal misel su mucidi olarak cilt hijyeninde artık herkes tarafından tanınan uzman bir markadır ve farklı cilt tiplerine özel ürünlerinde hala öncüdür. Şimdi de Bioderma olarak aktif temizlik konseptiyle bir adım daha ileri gidiyoruz.

Bir temizleyiciden çok daha fazlası olan Sébium Foaming Gel Active, içerdiği AHA ve BHA sayesinde özel cilt bakımı da sağlar - bu yüzden aktif temizlik sağlar.

Sébium Foamin Gel Active'in formülü hem akne eğilimli cilde gereken saygıyı gösterirken hem de ergenlikten yetişkinliğe kadar cildin en özel ihtiyaçlarını karşılamak için sivilce izlerinin ve akne lekelerinin tedavisinde etkilidir. Çünkü cilt sağlığı önce cilt temizliği ile başlar! Bioderma, Sébium Foaming Gel Active'in formülasyondaki yenilikleriyle, hem temizleyici hem de bakım sağlayan bir ürün geliştirdi.

Foaming Gel Actif

 • Dr Michèle Sayag, Alerji Uzmanı
  Michèle Sayag, Alerji Uzmanı, Bioderma Bilimsel Araştırma Direktörü - BIODERMA.

  Bioderma'da dermatolojik hijyenimiz, temizlik anından itibaren cilt sağlığını önemsemek, özen göstermek ve korumak için tasarlanmıştır. Sivilce ve akne probleminde, “cilt endişesine yönelik bir temizleyici" ile birlikte nemlendirici krem kullanıldığında ve hastaların tedavisini aksatmadan düzenli olarak uygulandığında sivilce izleri ve akne lekelerinin ortadan kalktığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle cilt temizliği, gözenek ve akne lekelerinden kurtulmanın ilk ve en önemli adımıdır. Akne ve sivilce problem yaşayan kişilerin yarısının tedavilerini gerektiği gibi düzenli uygulamadığını bildiğimiz için bu bilgi büyük önem taşımaktadır.

  Michèle Sayag, Alerji Uzmanı, Bioderma Bilimsel Araştırma Direktörü - BIODERMA.

Ekobiyolojiden İlham Alan Aktif Temizlik

Bir Bioderma inovasyonu olan Sébium Foaming Gel Active, cildi bir ekosistem olarak gören Naos'un ekobiyoloji yaklaşımının arkasındaki ilkelere saygı duyarak geliştirilmiştir.

Naos'un yağlı, sivilce ve akne eğilimli ciltlerin aktif temizliği için uyguladığı üç ekobiyolojik kriteri şunlardır:

 • Nazik bir temizleme maddesi ile cildin ekosistemini dikkate almak,
 • Sebum miktarını düzenleyen çinko glukonat sayesinde cilt endişesinin sebeplerine göre hareket etmek,
 • Cildin hücresel yenilenmesini sağlayan iki keratolitik aktif bileşen olan AHA ve BHA ile cildin doğal mekanizmalarını canlandırmak

Etkin Temizlik ve İyi Toleransın Mükemmel Dengesi

Sebium Foaming Gel Actif ile yüzünü temizleyen kadın

Aktif temizliğin ardındaki fikir, sivilce izleri ve akne lekelerini daha aktif bir şekilde önlemek ve azaltmak için temizlik aşamasında bile cilt bakımına aktif bir şekilde başlamaktır. Yeni Sébium Foaming Gel Active, keratolitik aktif bileşenlerin benzersiz bir kombinasyonu sayesinde optimum etkinlik için formüle edilmiştir.

Sébium Foaming Gel Active, etkinlik ve tolerans arasında mükemmel bir denge sağlar.

 1. Nazik temizleyici > Cilt bariyerini koruyan baz sayesinde cildi zayıflatmadan temizler.
 2. Aktif temizleyici > Nazik peeling etkisi sayesinde yüzeyin üstündeki ve altındaki cildi derinlemesine temizler, sivilce izlerini ve akne lekelerini azaltır.
salisilik ve glikolik asit

Cildin Hem Yüzeyinde Hem Derininde Mikro-Peeling Etkisi

Sivilceli ve Akne eğilimli cilt, kalınlaşma, ölü hücreler, sebum ve cilt yüzeyinde toplanan ve gözenekleri tıkayan diğer elementleri oluşturma eğilimindedir. Arındırıcı bir temizleyici olarak Sébium Foaming Gel Active, biri yüzeyde diğeri derinlerde tamamlayıcı keratilotik etkileriyle bilinen AHA (alfahidroksi asit) ve BHA (betahidroksi asit) kombinasyonunu içerir. Keratolitik etki, hücre yenilenmesini uyararak cilt dokusunu pürüzsüzleştirme yeteneğini ifade eder.

 • Salisililk acit (BHA), gözenekleri küçülttüğü ve sivilce izlerini ve akne lekelerini azalttığı için yağlı, sivilceli ve akne eğilimli ciltler için ideal bir etken maddedir. Ölü hücrelerin cilt ile bağını kopararak, onları cilt yüzeyinden yok eder. Bu nedenle cilt gözeneklerine yardımcı olan bir peeling etkisine sahiptir. Ayrıca komedonların oluşmasında, aknenerin iltihaplanarak kırmızılaşmasında önleyici bir rol oynamaktadır.
 • Glikolik asit (AHA), çok küçük boyutu sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eder. Cildin soyulma ve pullanma sürecini hızlandırıp, ölü ve susuz kalmış hücreleri yok eden aktif bir bileşen olarak 'yenilenmiş bir cilt' etkisi yaratır. Bu peeling etkisi sayesinde cilt parlak ve pürüzsüz hale gelir. Aktif bir bileşen olarak tüm potansiyelini gerçekleştirmesi için, pH'ı yeterince asidik olan bir ortamda tutulan yeterince yüksek bir konsantrasyonun olması gerekir.

 

Günümüzde doktorların ve dermatologların peeling için kullandığı AHA-BHA çifti sayesinde Sébium Foaming Gel Active, sivilce ve akne eğilimli ciltlerde harika sonuçlar verir.

 • Gözenekleri tıkamaz
 • Sivilce izlerini azalır

Önleyici tedavi olarak kullanıldığında Sébium Foaming Gel Active, hücresel yenilenmeyi aktive eder. Bu nedenle sivilce lekelerin oluşmasını önlemeye katkıda bulunur ve halihazırda var olan akne lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

 

1ZANDER, 1992

Keratolitik Etkiyi Optimize Etmek için 4.5'te Asidik pH 

Glikolik asidin etkili olabilmesi için daha asidik bir ortama ihtiyacı bulunur. Sébium Foaming Gel Active bu nedenle AHA kompleksinin yağlı ve akne eğilimli ciltler üzerindeki keratolitik etkinliğini artırmak için hafif asidik bir pH ile formüle edilmiştir

Asit içeren deney tüpleri

Cilt Bariyerine Saygı Gösteren Nazik Bir Formül

Yağlı, sivilceli ve akne eğilimli ciltler için cildi soymadan temizlik şarttır. Sébium Foaming Gel Active, yağlı, sivilceli ve akne eğilimli ciltlerin dengesine saygı duyan nazik yıkama tabanı sayesinde bu zorluğun üstesinden gelir.

Woman touching her soft skin

Hatırlatalım

'Peling etkisi', cildin kurumasını ve tahriş olmasını akla getirse de, Sébium Foaming Gel Active ile böyle bir risk yoktur. Çünkü her keratolitik aktif bileşen, gözenekleri açmak, siyah nokta ve sivilce izlerine çözüm üretmek için yeterli olan optimal konsantrasyonundadır. Peeling gibi mekanik ürünlere kıyasla, keratolitik içerikli asidik ürünler, sürtünme nedeniyle cildi tahriş etmez.2 Sébium Foaming Gel Active ile başladığınız cilt bakım rutininizi her zaman cildinize uygun bir nemlendirici krem ile tamamlayabilirsiniz.

 

2Test TEWL, Eurofin-Dermscan/ STb19048, 12 çalışma, Aralık 2019

İltihaplı Sivilce ve Akne

Sadece 21 günde İltihaplarda %323 AZALMA

ciltte siyah nokta

Sadece 28 günde Siyah Noktalarda %174AZALMA

Hatırlatalım

Kullananların5%97’sinin cildinde daha saf,

Kullananların5%91’inin cildinde derinlemesine temiz,

Kullananların5%88’inin cildinde daha pürüzsüz bir görünüm.

3 Test Allergisa / Stb 19044 (078450-01), Brazilya, 21 gün, 30 çalışma, Ocak 2020
4 Test Visia + CERCO 152. NAOS. 19, 28  gün, 31 çalışma, Aralık 2019
Dermatolojik kontroller altında test edilmiştir.

sivilce ve akne problemi yaşayan genç çocuk

Tıkanmış gözenekler, siyah noktalar, sivilceler… ? Sébium Foaming Gel Active kusurlarınız yok olana kadar gece gündüz kullanılmalıdır. İhtiyaçlarınıza göre kreminiz ve diğer cilt bakımınız ile birlikte kullanılabilir

Sébium Foaming Gel Active'i ne sıklıkta kullanacağınızı cildinizin hassasiyetine göre uyarlamaktan çekinmeyin. Etki cildiniz için çok yoğunsa, günde sadece bir kez kullanın. Sébium Foaming Gel Active gün aşırı kullanılabilir

Hatırlatalım

Sébium Foaming Gel Active, yağlı ve akne eğilimli cilde sahip, sivilce problemi yaşayan, temizlik ve cilt kremi için ayrı ürün kullanmak istemeyen erkekler için tek duş jeli olarak da kullanılabilir.

Cildiniz yağlı veya akne eğilimli ise, ara sıra belirip kaybolan ya da kalıcı sivilce izlerine sahipse, Sébium serisi bu iz ve lekelerin sayısını azaltmanıza ve cildinizin dengesini bulmasına yardımcı olabilir

Temizleme Aşaması

Sébium Foaming Gel Actif

Sébium

Foaming Gel Active

Sébium Foaming Gel Active cilt kusurlarınız yok olana kadar sabah ve akşam kullanılabilir. Ardından, normal bir rutine geri dönebilirsiniz. Aktif keratolitik bileşenleri sayesinde bu aktif temizleyici cildi pürüzsüzleştirir, gözenekleri açar ve sivilce lekelerini azaltır.

Temizleme Aşaması

Sébium Gel Moussant

Sébium

Foaming Gel

Sébium Foaming Gel cildi kurutmadan nazikçe temizler ve arındırır. Sebum üretimini azaltmak ve cildi temizlemek için günlük, sabah ve gece kullanın.

Bakım Aşaması

Sébium sensitive

Sébium

Sensitive

Sébium Sensitive her sabah yüzünüzü temizledikten sonra uygulayabileceğiniz günlük bir kremdir. Bu krem, hassas ve zayıflamış akne eğilimli cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için formüle edilmiştir. Sebum dengesini geri kazandırır, iltihabı azaltır, cildi nemlendirir ve matlaştırır.

Yetkili Eczaneler

Bioderma ürünlerine size en yakın yetkili eczanelerimizden ulaşabilirsiniz.

Yetkili Eczaneler
Online Alışveriş

Online Alışveriş

Naos güvencesiyle online alışveriş için resmi satış sitemizi ziyaret edin.

Alışverişe Başla