Cildin kendi doğasını koruyan ekobiyoloji

Bioderma - cilt görüntüsü

“Cilt problemlerinde cildi tedavi etmek yerine, kendi sağlığına kavuşturacak doğal biyolojik mekanizmalarının desteklenmesi gerekir.

İşte bu vizyondan yola çıkarak, Fransız eczacı ve biyolog Jean-Noël Thorel, hayattan ilham alan ve cilt sağlığı için yüreğini ortaya koyan bir şirket olan NAOS'u kurdu.

Ekobiyoloji adı verilen ve cilt ekosistemine saygı göstererek cilt sağlığını daimi kılmayı amaçlayan eşsiz NAOS yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ürünlerimizin temelinde, son 40 yıldır NAOS'un oluşturduğu, devrim niteliğinde ve cilde saygı duyan yeni bir yaklaşım bulunmaktadır; ekobiyoloji!

NAOS'ta ürünlerimiz, cildin ekosistemini korumayı ve doğal mekanizmalarını güçlendirmeyi amaçlayacak şekilde tasarlanır. Cildin doğal mekanizmalarına etki ederek daha güçlü, daha güzel ve daha sağlıklı olmasını daimi kılmak için...

Ekobiyoloji, cildin ekolojisi ve biyolojisini birleştiren bilimsel bir yaklaşımdır. Geleneksel kozmetik ürünlerinden kökten farklı olan bu yaklaşım, cildi yaşayan bir ekosistem olarak ele alır ve cildin doğasında bulunan içeriklerle bu içeriklerin harekete geçirdiği mekanizmaların korunması gereken yapılar olduğunu kabul eder.

Ekobiyoloji,cilt biyolojisinin derinlemesine araştırması sonucu hayat bulmuştur. Bir arada etkileşim halindeki canlı hücrelerle dolu olan cilt, adaptasyon yeteneği sayesinde sürekli olarak hem vücudumuza hem de çevremizdeki dünyaya uyum sağlar. Yaklaşımımız, cildin çevresine uyum sağlamasına ve doğal işlevlerini yeniden kazanabilmesi için kendi kaynaklarından faydalanmasına yardımcı olur.

Biyolojiyi dermatolojinin, dermatolojiyi de cilt sağlığının hizmetine sunar.

Bioderma - kadın

Her gün cildimiz kirlilik, hava koşulları, UV ışınları, hastalıklar, ilaçlı tedaviler, yaşlanma vb. gibi çevresel faktörlere uyum sağlamak zorunda kaldığından, zaman zaman tüm bu etkenler cildin zayıflayarak dengesinin bozulmasına, doğal savunma mekanizmalarının aşılarak sağlığının bozulmasına yol açabilir. Cilt daha hassas, daha reaktif hale gelerek cilt yüzeyinde leke, kızarıklık ve tahriş gibi endikasyonlar ortaya çıkabilir. Herbir kişinin cildi, kendi DNA'lasına bağlı olarak farklı şekillerde tepki verir.

 

Cilt problemleri meydana geldiğinde görünür belirtilere karşı sadece cilt yüzeyinde mücadele etmek yeterli değildir. Cildin gerçek anlamda ve kalıcı bir şekilde sağlığına kavuşabilmesi için, onu dışsal saldırılardan (hava koşulları, ilaçlar, kirlilik) korumalı ve dengesizliklerin temel nedenlerine derinlemesine etki etmeliyiz. Bunu yaparken de aynı zamanda cildin ekolojisine ve doğal biyolojisine saygı göstermeliyiz. Biz de, BIODERMA olarak, dermatologlar ve sağlık profesyonelleri ile birlikte, dermatolojik tedavilerin öncesi, sırası ve sonrasında cilt sağlığını destekleyen dermokozmetik cilt bakım ürünleri tasarlıyoruz.

   

 

 

Her ürünümüzün temelinde, dermatolojik güvenliği sağlamak, cilt bariyerini desteklemek ve her cilt hassasiyetine saygı göstererek kalıcı biyolojik etkinlik sunma amacıyla ekobiyoloji yer almaktadır.

Cilt, birbirleriyle etkileşim içinde olan canlı hücrelerle ve aynı zamanda çevresiyle etkileşim halinde olan dinamik bir ekosistemdir. Biz de hem bu ekosisteme saygılı ve hem de cilde kolayca uyum sağlayabilecek ürünler geliştirmeyi amaç ediniyoruz. Bu amaçla, ürün içeriklerimizi seçerken ciltte zaten bulunan ya da doğal cilt bileşenlerine yakın olan içerikleri tercih ediyor ve formülasyonlarımızda asla aşırı dozaj kullanmıyoruz.

Bioderma'nın ürün etkinliğine dair kanıt.

Cildimiz canlı bir organizmadır, sürekli olarak yenilenir, iletişim kurar ve uyum sağlar. Cilt, en iyi koruyucumuzdur. Bu nedenle ürünlerimiz, cildin kendi başına çevresine uyum sağlaması ve kendi dengesini yeniden kazanması için cildin doğal mekanizmalarını destekleyerek ve güçlendirerek cilde yardımcı olur.

bioderma - biyolojik formülasyon

Cilt, sürekli olarak iklim, güneş/ışık, kirlilik, hijyen alışkanlıkları, giysiler, klima vb. gibi dış etkenlerden ya da hormonlar, beslenme, ruh hali, uyku, ilaçlar, sigara, fiziksel aktivite vb. gibi iç etkenlerden etkilenmektedir.

Bu gibi etkiler sonucu ciltte herhangi bir rahatsızlık ya da gözle görünür değişiklik meydana geldiğinde, kalıcı cilt sağlığı için sadece sonuçlara etki etmenin ötesine geçerek, bu problemi oluşturan temel nedenlere de etki etmeyi amaçlayan bütüncül bir yaklaşım benimsemek önemlidir.

Şirketimiz, cilt dengesizliklerinin nedenleri ve sonuçları üzerine etki eder.

Yaradılışımızda problemlere karşı nasıl tepki vereceğimiz, uyum sağlayacağımız ve ne zaman büyüyüp gelişeceğimiz kodlanmış durumdadır. Aynı şekilde cildimiz de benzer problemlere karşı etkili ve sürdürülebilir çözüm üretebilen akıllı ve canlı bir organdır. Bu nedenle biz de ürünlerimizin etki ettiği mekanizmaları ve işleyiş şekilleri için sağlıklı cildin kendisinden ilham alarak, cildimizin doğasının en iyi yaptığı şeyi taklit ediyor ve cildin kendi doğal mekanizmalarını harekete geçirmeyi amaçlıyoruz.

Şirketimiz biyomimetizm ilkesiyle yönlendirilir.

Çeşitli cilt hassasiyetlerini de göz önünde bulundurarak cilt sağlığını daimi kılacak ekobiyoloji felsefesi tüm ürünlerimizin merkezinde yer alır.

Ekobiyolojik yaklaşımımız sayesinde, cildin iç ve dış etkenlere bağlı etkileşimlerini inceleyerek, dermatolojik tedavilerin öncesinde, sırasında ve sonrasında cilt sağlığını kalıcı kılacak ve cildin doğasını koruyacak ürünlerle yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı oluyoruz.

  • Videoyu izle
    Dr Sandra Skotnicki röportajı
    Dr Sandra Skotnicki, Asistan Profesör - Toronto Üniversitesi - Tıp Fakültesi, Dermatoloji ve İş ve Çevresel Sağlık Bölümü..

    Temel anlamda ekobiyoloji, insanın çevresiyle etkileşimde olduğu durumlarda cildin doğasının korunmasıdır.

    Dr Sandra Skotnicki, Asistan Profesör - Toronto Üniversitesi - Tıp Fakültesi, Dermatoloji ve İş ve Çevresel Sağlık Bölümü..

BIODERMA

Ekobiyolojiden ilham alan dermatoloji.

www.bioderma.com.tr

Esthederm

Estetiğe bütünsel ekobiyolojik yaklaşım ve pozitif yaş yönetimi.

www.esthederm.com.tr

Etat Pur

Ekobiyolojiden güç alan kişiselleştirilmiş cilt bakımı.

www.etatpur.com.tr

NAOS tarafından tasarlanan tüm ürünlerde olduğu gibi, BIODERMA'nın dermatolojik ürünleri de Fransa'da formüle edilir ve üretilir. Aix-en-Provence'deki tek bir tesis, NAOS'un tüm endüstriyel ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinden sorumludur, bu da ürünlerimizin değer zincirinin tam kontrolünü sağlar. NAOS, ecobiyolojik uzmanlık ve kalite açısından eşsiz bir deneyim sağlayan farmasötik endüstri standartları konusunda en kesin kriterleri belirler.

   

 

 

ürünlerimizde Fransız kalitesi