Hassas ciltler ile ilgili tüm makalelerimiz ve tavsiyelerimiz

  • Doç. Dr. Fatma Pelin Özgen
    Fatma Pelin Özgen, Doç. Dr. - Memorial Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları.

    Hassas cilt yapısı, yağlı veya kuru ciltte de olabilir. Belirgin olan şikayetleri ciltte olan yanma, ürün kullanımıyla olan hassasiyettir. Hassas ciltlerde kızarıklık, kuruluk sık görülür. Günlük bakımda uygun temizleyici ve nemlendirici kullanımı bu cilt tipinde çok önemlidir, her ürünü kullanamazlar, çok çabuk irritan veya alerjik kontakt dermatit gelişebilir.

    Fatma Pelin Özgen, Doç. Dr. - Memorial Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları.
Bioderma Sensibio Serisi

Temizleme & Cilt Bakımı

Hassas ve Hassaslaşabilen Ciltler

Sensibio Serisi

Bioderma Sensibio Serisi

Hassas ve hassaslaşabilen ciltler, hem genetik yani doğuştan gelen faktörler nedeniyle kaynaklanabilir hem de dış etkenlere bağlı olarak tetiklenen hassasiyet olarak kendini gösterebilir. Ciltte rahatsızlık hissi olarak kendini belli eder ve kişinin yaşam kalitesini büyük oranda düşürür.

BIODERMA’nın çözümü: Hassas ve hassaslaşabilen ciltler için özel olarak geliştirilen Sensibio serisi karşında! Hassas ciltler için cildini derinlemesine temizleyen ve mükemmel makyaj çıkarma özelliğine sahip ikonik Sensibio H2O misel su ve hassas cildine uygun temizleme ve bakım ürünlerini Sensibio serisinde bulabilirsin. Hassas ciltler, kızarıklık eğilimli ve yağlı pullanma problemi yaşayan ciltler için özel olarak geliştirilen ürünler... Cildinin doğal florasını koruyan ve cildini önemseyen cilt bakım rutini seçmeye hazırsan başlayalım!

yetkili eczaneler

Yetkili Eczaneler

Size en yakın yetkili eczanelerimizden ürünlerinizi temin edebilirsiniz.

Yetkili Eczaneler
Online Alışveriş

Online Alışveriş

Naos güvencesiyle online alışveriş için resmi satış sitemizi ziyaret edin.

Alışverişe Başla