Kullandığınız cilt bakım ürünleri hakkında kendi gerekçeli ve aydın kararınızı verebilmek için cildinize ne uyguladığınızı bilmek harika olmaz mıydı? Ask.NAOS ile artık mümkün, Ask.NAOS NAOS'un üç markasının (Bioderma, Institut Esthederm ve Etat Pur) her birinin tüm ürünlerinin bileşimini gözler önüne seren çevrimiçi bir platformdur.

NAOS, tüm ürünleri için içerikler, patentler ve teknolojiler de dahil olmak üzere tüm formüllerini şeffaf bir şekilde açıklayan ve deşifre etmesine yardımcı olan ilk şirkettir. Cildinize tam olarak ne uyguladığınızı bilmenizi istiyoruz. Bileşenlerin ötesinde, cildinize ne yaptığını bilmeniz için her formülasyon daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır.  Bileşenler, rolleri ve kaynakları hakkında bilgi edinerek, cildinize nasıl baktığınızı çok daha iyi anlarsınız. Her bir bileşen neden oradadır ve cildinize nasıl yardımcı olur. Sizlerle bu bilgileri paylaşarak kendinize en uygun cilt bakım ürünlerini seçebilirsiniz.

Have you already checked the ingredients in our dermocosmetic products?

Ask.NAOS platformunda veya her birinin arkasındaki QR kodu ile farklı cilt bakım ürünlerimizin içerikleri hakkında her şeyi öğrenmek gerçekten çok kolay.

 Her ürünün arkasındaki QR kodunu tarayın veya Ask.NAOS.com'u ziyaret edin

Scan our skin care products QR codes

İhtiyacınız olan tüm bilgilere çevrimiçi olarak kolayca erişebilir ve keşfedebilirsiniz.

Ask.NAOS helps you read and decode our skin care labels

Ayrıca ürünlerimizin içeriklerini ve bileşimini web sitemizin Ürünlerimiz bölümünden de inceleyebilirsiniz.

Şirketimizde, Ekobiyoloji tüm ürünlerimizin merkezinde yer almaktadır.

Cilt bakım ürününüzle ilgili her şeyi anlamanıza yardımcı olmak için, bir ürünün formülünün tüm yönlerini keşfedebilmeniz ve deşifre edebilmeniz için bileşen formülasyonlarını üç farklı şekilde sunuyoruz.

Skin care ingredients grouped into families according to their role

İlk olarak, bileşenler cilt bakım ürünündeki rollerine göre ailelere ayrılır.

Daha küçük ve daha büyük boyutlu çerçevelerle temsil edildiğinde, farklı bileşen ailelerini ve bunların bir ürünün bileşimindeki oranlarını hemen anlarsınız: Birkaç isim vermek gerekirse nemlendirici, yatıştırıcı, patentler ve teknolojiler, koruyucular, kıvam.

Skin care ingredients listed using INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) names

İkinci olarak, içerikler INCI isimleri kullanılarak listelenir ve üç ana kategoride sınıflandırılır.

Her bileşen, en yüksek yüzdeden en düşüğe ayrı ayrı listelenir ve cilt bakım ürününün spesifik etkisi, doku ve duyusal çekiciliği için veya ürünü korumak ve muhafaza etmek için dahil edilip edilmediğini göstermek üzere renk kodları bulunur.

Nature, origin and role of our skin care ingredients are detailed

Üçüncüsü, herhangi bir bileşene tıklamak onun tabiatını, rolünü ve kaynağını ortaya çıkarır.

Tabiatı: Ne olduğu. A vitamini, bitki özü, bitkisel yağ…

Rolü: Hangi amaçla kullanıldığı. Nemlendirici, yatıştırıcı, temizleme, jelleşme …

Kaynağı: Nasıl elde edildiği. Bitki veya mineral özlü, biyoteknolojik veya sentetik kökenli

Faydalı Bilgiler

INCI listesi (Uluslar Arası Kozmetik Ürün Bileşenleri Terminolojisi) 1999 yılında kozmetikler için zorunlu isimlendirme sistemi haline gelmiştir. 1973 yılında bir Amerikan derneği tarafından oluşturulan liste, kozmetik bileşenlerini tanımlamak için uluslararası kabul görmüş sistematik isimleri sağlar.

INCI listesi, günlük kozmetikte kullanılmak üzere 30.000 içerik barındırır. NAOS markası olarak Bioderma, reaksiyon ve cildi tahriş etme riskini azaltmak için gönüllü olarak kendisini sadece %2 veya 650 ile sınırlar.?

 

Atoderm Intensive Balm Nemlendirici Bakım Kremi, atopiye eğilimli ciltler içindir. Cildi yatıştırmak, kaşıntıyı azaltmak ve cilt bariyerini güçlendirmek için tasarlanmıştır.

Özellikle bir teknolojiye bakacağız: Lipigenium™ teknolojisi. Üzerine tıkladığınızda ‘Cilt, kendisini dış etkenlerden koruyan doğal cilt bariyerine sahiptir. Kuru ve atopi eğilimli ciltlerde bu bariyer, lipitleri ve proteinlerini kaybeder ve görevini yerine getiremez. Bu teknoloji etkili bir cilt bariyerinin yeniden oluşturulmasına yardımcı olur’ bilgisine ulaşırsınız.

Ceramide np, ap veya eop 'a tıkladığınızda aşağıdaki bilgilere ulaşırsınız:

  • Lipigenium™ teknolojisine katkıda bulunurlar
  • Cildin doğal yapısında bulunurlar
  • Bioderma, seramidlerini, bileşen sağlamak için doğal fermantasyon da dahil olmak üzere biyolojik süreçleri kullanan, biyoteknolojiyi kullanarak elde eder.
With the excusive Lipigenium™ technology, Atoderm Intensive Baume restores dry, atopy-prone skin’s barrier
  • Eloïse Collet, Scientifc Communication Manager for Bioderma, Laboratoires dermatologiques NAOS

     Eloïse Collet, Scientific Communications Manager for Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

    Özel Lipigenium™ teknolojisi ile Atoderm Intensive Baume, cildinizde doğal olarak bulunan ve atopik egzamaya yatkın ciltlerde eksik olan üç lipid sağlar. İçindekiler listesinde görebileceğiniz gibi, bunlar daha çok seramid 1, 3 ve 6 olarak bilinen seramidler NP, AP ve EOP'dir.

     Eloïse Collet, Scientific Communications Manager for Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

Bioderma ürün içeriklerini keşfet

Ask.NAOS, cilt bakım ürünü bileşenleri ve bileşimi arasındaki satırları okumaya meraklıysanız veya sadece ne kullandığınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız herkesin kullanımına açıktır. Bilgileri, sizin için yararlı olduğundan emin olmak için kullanımı kolay ve eğitici hale getirdik. Herhangi bir şey indirmenize gerek yok. Bir uygulama yapmayı değil, her zaman, her yerde mobil telefonunuzdan ve masaüstünüzden erişilebilen bir web sitesi yapmayı seçtik.

Şeffaflıkla birlikte güven gelir. Cilt bakım ürünü içeriklerimiz ve formüllerimiz hakkında açık olmakla, cildinizin sağlığı ve cildinize nasıl baktığınız konusunda sizi rahatlatmayı ve güçlendirmeyi umuyoruz.