Error message

Could not retrieve the oEmbed resource.

Cildinize uyguladığınız cilt bakım ürünlerinin içinde neler olduğunu biliyor musunuz? Ürünlerin formüllerini çözebilmeyi ister miydiniz? Şeffaflık bir güven sembolü olduğu için NAOS, cilt bakım ürünlerimizdeki tüm bileşenleri ve formülleri deşifre eden dijital platform Ask.NAOS’u kullanıma sunuyor.

Ürün güvenliği artık on alıcıdan dokuzu için bir numaralı satın alma kriteri1

Son yıllarda, gıdalardan kişisel hijyen ürünlerine kadar vücudumuza ne sürdüğümüz ve ne yediğimiz konusunda farkındalık önemli ölçüde arttı. Blog yazarları yüzlerini tam bir ay boyunca yıkamadıklarından, ciltlerinin 10 yıl yaşlandığını keşfettiklerinden bahsettiler. Tüketici ve çevre grupları, sağlık yetkililerini görüşmeye çağırıyorlar. Çoğumuz, çok da ideal olmayan deneyimler yaşadık ve bu deneyimler bazı şeyleri sorgulamamıza neden oldu. Genel olarak, kullandığımız ürünlerdeki bileşenlerin neler olduğu ve bizi nasıl etkilediğini daha iyi anlamak istiyoruz.

Tüketicilerin %59'u bir cilt bakım ürünü satın almadan önce içerik listesini okuyor2.

Tüketiciler artık tercih ettikleri kozmetik ve cilt bakım markalarına kaşlarını kaldırarak sorgulayıcı bakışlarla bakıyor. Tüketiciler, ürünleri her gün, yüzlerine ve vücutlarının diğer bölgelerine uygulamanın uzun vadeli veya başka bir yan etkisi olup olmadığını öğrenmek için sorguladıkça, bu ürünlerdeki bileşenler giderek daha fazla inceleme altına alındı.

 

1 Ipsos, ‘Eczanelerde 1000 alıcı arasında farkındalık ve imaj araştırması,’ 2018, Fransa
2 2018 Databook, Observatoire des Cosmétiques
How to read skin care ingredients list?

Skin care formulation and careful selection of ingredients

40 yılı aşkın bir süredir Bioderma, cildin ekosistemine ve sağlığına saygı duyan ve destekleyen cilt bakım ürünleri geliştirmeye kendini adamıştır.

Ekobiyoloji, cildin ekolojisini ve biyolojisini birleştiren yaklaşımımızdır. Cildi, sürekli olarak birbirleriyle ve çevreleriyle etkileşime giren canlı hücrelerden oluşan bir ekosistem olarak görüyoruz.

Bu ekosisteme saygı göstermek adına, bileşenlerin seçimi ve cilt bakım ürünlerimizin formülasyonu için çok özel kriterler belirledik. Cildin doğal mekanizmalarını yeniden canlandırmak ve güçlendirmek için, doğal cilt bileşenlerine yakın ve her zaman doğru dozda, saf, çok işlevli bileşenleri tercih ediyoruz. Tüm bileşenlerimiz, güvenlikleri ve etkileri için özenle seçilmiştir. Kendimizi sağlığınızı ve cildinizin sağlığını korumaya derinden adamış durumdayız ve yaptığımız her şeyi bu adanmışlığımız yönlendiriyor.

Yaklaşımlarımız hakkında daha fazlasını buradan keşfedebilirsiniz.

 

  • Eloïse Collet, Scientifc Communication Manager for Bioderma, Laboratoires dermatologiques NAOS

     Eloïse Collet, Scientific Communications Manager for Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

    “Cildin bir ekosistem olarak görülmesi, benzersiz bilimsel yaklaşımımızın ilk ilkesidir: Ekobiyoloji. NAOS'ta, bu ekosisteme saygı duyan ve cilt tarafından mükemmel şekilde özümsenen ürünler geliştirmeye kararlıyız. Bunu yapmanın, ciltte doğal olarak bulunan veya cildin bileşenlerine benzer malzemeleri kullanmaktan daha iyi bir yolu var mı?”

    Eloise Collet, Bioderma Bilimsel İletişim Müdürü – Laboratiores dermatologiques NAOS.

     Eloïse Collet, Scientific Communications Manager for Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

Cildinize ne uyguladığınızı bilmeye hakkınız olduğunu ve seçtiğimiz bileşenlere çok dikkat ettiğimiz için NAOS, tüm cilt bakım ürünlerimizin bileşenlerini, patentlerini ve teknolojilerini herkes için çözen dijital platform Ask.NAOS'u kullanıma sunmaya karar verdi.

Artık daha fazla kişi cildinde kullandığı ürünleri merak ettiğinde, herkesin ihtiyaç duyduğu bilgilere anında erişmesi çok önemlidir. Tüm ürünlerimiz hakkında şeffaf olma konusunda öncüyüz ve tüm ürün çeşitlerimizi sergileme konusunda bir ilkiz: Cildinize ve sağlığınıza uygun olduğundan emin olmak için 450 formül, 650 bileşen ve 40 patent ve teknoloji tüm bilgileri içerir.

Artık Ask.NAOS'ta patentlerimizin, teknolojilerimizin ve bileşenlerimizin %100'ünü deşifre edebilirsiniz. Sonrası tabiatı, rolü ve kaynağına göre açıklanmıştır. Ürünlerimizin bileşimini çözmek için iki yolunuz bulunmaktadır. Bir ürünün bileşenlerinin listesine bakabilir ve daha fazlasını öğrenmek için her birine tıklayabilirsiniz veya her bir ürün formülasyonundaki rollerine göre bileşenleri inceleyebilirsiniz.

Bu sayede cilt bakımınız ve cildinize uyguladıklarınız konusunda bilgi sahibi olarak ve nedenlerini bilerek, kendi kararlarınızı verebilirsiniz.