BIODERMA, sağlık hizmetinde dermatolojik bir NAOS markasıdır

Bioderma - focus on the skin

“Cildi gerektiğinden fazla tedavi etmeye çalışmak yerine ona doğal mekanizmasını koruyarak düzgün bir şekilde nasıl çalışması gerektiği öğretilmelidir.”

 

Fransız eczacı ve biyolog Jean-Noël Thorel bu felsefi bağlılıkla NAOS'u yarattı: ciltten ilham alan markaların uyumlu bir topluluğu. NAOS hakkında daha fazla bilgi edinin.

NAOS, hümanist bir ütopyadan esinlenen, misyon sahibi ve amaca dayalı bir şirkettir.

NAOS, cildi sürekli çevresi ile etkileşime giren ve zamanla değişen, yaşayan bir ekosistem olarak görür. Ekobiyoloji bu dinamik vizyondan doğdu: geleneksel kozmetiklerden radikal olarak farklı olan bu bilimsel yaklaşım, cilde saygı ve cilt biyolojisi bilgisine dayanmaktadır.

“Ekosistem” ve “biyoloji” kelimelerinin kaynaşması olan, cildinize saygı duyan bu olumlu yaklaşım, cildimizin (biyoloji, fizyoloji), bireylerin (yaşam tarzı) ve gezegenimizin ekosistemlerinin ayrılmaz bir şekilde bağlantılı ve birbirleriyle etkileşim içerisinde olduğu fikrine dayanmaktadır. Bu ilkelere dayanarak, cildin çevresine uyum sağlamasına ve doğal işlevlerini geri kazanabilmek adına dengesizliklerinin nedenleri hakkında görevini yapabilmesi için kendi kaynaklarını kullanmasına yardımcı oluyoruz.

Bu ekobiyolojik yaklaşımdan doğan ve kökleşmiş olan BIODERMA, Institut Esthederm ve Etat Pur, NAOS felsefesinden ilham alan 3 markadır ve hepsi aynı bilimsel ve insani gereksinimleri paylaşmaktadır.

ecobiology approach
BIODERMA

BIODERMA: Ekobiyolojiden güç alan dermatoloji.

Cilt sağlığını kalıcı olarak korumak için.

www.bioderma.com.tr

Esthederm

Institut Esthederm: Estetiğe adanan dermatoloji.

Zamansız güzelliği desteklemek için.

www.esthederm.com.tr

Etat Pur

Etat Pur: Ekobiyolojiden güç alan kişiselleştirilmiş cilt bakımı.

Cilde yalnızca ihtiyacı olanı vermek. Ne eksik, ne de fazla.

www.etatpur.com.tr

BIODERMA, evrensel NAOS tutkusunun bir parçasıdır ve dermatolojiyi tüm cilt hassasiyetlerine önem vererek, özen ve dikkatle mümkün olan en geniş kitlelere erişilebilir kılmak için özel bir taahhütte bulunmuştur.

Önce Önemse - NAOS

BIODERMA olarak, her bireyin yaşam kalitesini önemseme, destekleme ve geliştirme konusunda tutkuluyuz. Cilde gerçekten saygı duyan, günlük kullanımı kolay, etkili dermatolojik çözümler sunabilmek için sürekli yenilikler arıyoruz.

Basitçe ve iki kelimeyle ifade ettiğimiz yaklaşımımız “Care first”. Cilde özen göstererek başlıyoruz ve mütevazi bir şekilde cilde özen göstererek çok daha fazlasını yapmayı umuyoruz.

Cilt, her gün cilt dengesini ve sağlığını etkileyen çevresine uyum sağlamalıdır. Kirlilik, hava koşulları, UV ışınları, hastalık, ilaçlı tedaviler, yaşlanma... Tüm bu faktörler cildi zayıflatır ve dengesini bozar, doğal savunmalarını aşar.

Daha hassas, daha duyarlı hale gelir. Lekeler, kızarıklıklar ve tahrişler belirebilir. Her kişinin cildi, DNA'sına bağlı olarak kendine has tepki verir.

Bu semptomların ötesinde, ekobiyoloji bireyin genel çevresini göz önünde bulundurur. Ekobiyoloji üzerine kurulmuş bir marka olarak BIODERMA, tüm cilt hassasiyeti türlerini ve sürekli etkileşimlerini anlamak ve cildin her türlü işlev bozukluğuna göre uyarlanmış bir çözüm sunmak için cilt biyolojisi ve ekosistem zekâsındaki tüm uzmanlığını kullanır.

BIODERMA'da biyoloji, dermatolojinin ve sağlığın hizmetindedir.

Cildin Dengesinin Yeniden Oluşturulmasında Bioderma'nın Biyomimetik Yaklaşımı

Biyolojik mimetizm, doğal mekanizmaları taklit etmek anlamına gelir.

BIODERMA'ya göre cilt bir ekosistemdir ve cildi oluşturan hücreler bir denge içerisindedir.

Bu hücreler arasında meydana gelen sürekli alışveriş zincirleme reaksiyonları tetikler. Ancak çevresel faktörler, tıbbi tedavilerin istenmeyen yan etkileri ve yaşam tarzı gibi birçok etmen sebebiyle bu denge bozulabilir.

Ekosistemdeki bu dengesizlikler sonucunda patolojik problemler oluşabilir.

Bioderma, cildin dengesini yeniden kurmasını sağlarken biyomimetizm temelini kullanır.

Formülasyon bilimimiz doğal kimyaya karşı çıkmadan, olumlu bir yaklaşıma dayanmaktadır: hedefe ve kullanıma göre, sağlıklı bir cilt için doğru dozda uygun bileşenleri titizlikle seçmek.

En hassas ciltlere bile saygı gösteren kalıcı bir etki sağlamak için cildin tüm ekosisteminin dikkate alınması gerektiğine inanıyoruz.

Yaklaşımımıza yön verenler:

Cildin kalıcı olarak daha güçlü olmasına ve çevresiyle daha iyi uyum sağlamasına imkan vermek. Bunu yapabilmek için, hedeflenmiş biyolojik etki mekanizmasına sahip saf, yüksek kaliteli moleküller seçiyoruz.

Bioderma - Profound respect for the skin

Cildimiz kendi bileşimini yansıtan bileşenleri daha iyi özümseyebildiğinden, ciltte doğal olarak bulunan biyomimitik bileşenleri veya doğal işlevlerini taklit eden bileşenleri tercih ederiz. Sorunlu ciltler için, tanınmış dermatolojik etkinlikleri nedeniyle spesifik aktif bileşenler seçilir.

company- biology formulation

İç ve dış faktörleri dikkate alarak. Küresel, doğru ve uygun bir yanıt sağlamak için biyolojik mekanizmalara bir bütün olarak özellikle dikkat ediyoruz.

Bioderma - Woman skin face

Cildin kendi başına denge durumunu uyarlamasına ve yeniden kazanmasına yardımcı olmak. Tüm kararlarımız 4 faktör arasında mükemmel bir denge ile verilir: aktif bileşenler, kesinlikle gerekli olan doz, duyusal deneyim ve kolay günlük kullanım.

Bioderma - biology
Bioderma - Atoderm Intensive Balm
Ürünlerimiz ekolojik yaklaşımımızı somutlaştırmaktadır

- Cildin doğal mekanizmalarını yeniden aktifleştirir

- Cildin çevresine uyum sağlamasına yardımcı olurlar

- Cildin doğal biyolojisine saygı duyarlar

- Cildin toleransını korurlar

Bu, ürünlerimizin tüm hassasiyetlere saygı gösterirken görünür ve kalıcı etkinliği bir araya getirdiği anlamına gelir.

NAOS her zaman şeffaflık ve cilt güvenliğini en önemli öncelik haline getirmiştir.

Ask-NAOS.com.tr, NAOS marka ürünlerinde kullanılan tüm bileşenleri, patentleri ve teknolojileri listeleyen çevrimiçi bir platformdur.

Her bileşen için aşağıdakiler hakkında bilgi bulacaksınız:

              - Tabiatı: ne olduğu (vitamin, bitki özü, yağ, tereyağı, vb.)

              - Kaynağı: nasıl elde edildiği (bitki özü, mineral, sentetik veya biyoteknolojik kökenli, vb.)

              - Rolü: hangi amaç için kullanıldığı (nemlendirici, yatıştırıcı, temizleme, jelleşme vb.)

Bu hizmete Ask-NAOS.com.tr adresinden veya ürünlerimizdeki QR kodlarını tarayarak ulaşabilirsiniz.

  • ask naos

    Bu, Ask.NAOS.com'da bağımsız olarak yapabileceğiniz bir şey

    • 450 formül
    • 650 içerik
    • 40 patent

NAOS tarafından tasarlanan tüm ürünlerde olduğu gibi BIODERMA’nın dermatolojik ürünleri de Fransa'da formüle edilmekte ve üretilmektedir.

Aix-en-Provence'daki tek bir tesis, NAOS’un tüm endüstriyel ve araştırma ve geliştirme faaliyetlerinden sorumludur ve ürünlerimizin değer zincirinin tam kontrolüne olanak tanır. NAOS, benzersiz ekobiyolojik uzmanlık ve kalite ile neticelendirilerek, ilaç endüstrisi standartları açısından en titiz kriterleri belirlemektedir.

french quality design