Sağlıklı Bir Cilt İçin Verdiğimiz Taahhütler

Bioderma - healthy skin

BIODERMA, misyonu cildin sağlığını kalıcı olarak korumayı en büyük amacı olarak edinen bir NAOS markasıdır.

Cilt bakım ürünlerimiz, Dermatolojik Güvenlik İlkelerine taviz vermeden cildin doğal dengesine saygı göstererek cilt tipinize uygun ve özel olarak geliştirilir.

Tüm ürünlerimizi, üst düzey sağlık yetkilileri ve dermatologlar tarafından bildirilen önerilere saygı duyarak ve çoğu zaman bunun da ötesine geçerek geliştiriyoruz.

Ürünlerimiz sistematik, güvenlik ve etkinlik testlerine tabi tutulmaktadır.

Tüm ürünlerimiz, dünyanın dört bir yanından gelen bağımsız uzman dermatologlar, allergologlar ve toksikologların gözetiminde cildin tolerans seviyesine bağlı çeşitli testlere tabi tutulmaktadır.

Son birkaç yılda, neredeyse 30 farklı ülkede 1.000'den fazla klinik çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalar önde gelen bilimsel dergilerde düzenli yayınlanmaktadır.

Bioderma - dermatological safety

Güvenlik ilklerine uymak ve ciltte her türlü hassasiyete neden olabilecek etkenlere karşı etki göstermek önceliğimizdir. Bileşenleri seçmek için ekobiyolojik ilkelerimizin ve sıkı onay sürecimizin de ötesinde, ürünlerimizin insan sağlığı açısından güvenli bir şekilde incelenmesi öncelik sıralamamızın en başında gelmektedir.

Bioderma - dermatological safety

Tüm ürünlerimiz yürürlükteki uluslararası yönetmeliklere göre uygundur. Bu, dünyanın herhangi bir yerinde tüketicileri en yüksek seviyede korumayı amaçlayan AB yönetmeliklerini de içerir.

Bu yönetmeliklerin de ötesinde, özellikle tartışmalı bileşenlerin kullanımı ile ilgili olarak Avrupa Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi'nin tavsiyelerine büyük bir özenle dikkat ediyoruz: endokrin önleyiciler, tahriş edici ajanlar veya çevre kirliliğine neden olan dış etkenler. Bir bileşenle ilgili bilimsel fikir birliği ile kabul gören herhangi bir şüphe durumu, söz konusu bileşenin çıkarılması veya yerine yeni ve kabul gören bir bileşenin konulmasına dair süreci takip etmektedir.

NAOS’un bir markası olan Bioderma her zaman hayvan haklarına saygılı ve hayvanlara eziyet edilmesine karşı bir duruş sergilemiştir. Naos’un tüm ürünlerinde olduğu gibi Bioderma ürünlerimizin de geliştirilmesi ve ambalajlanması sürecinde hiçbir şekilde hayvan testi yapılmamaktadır. Bu konuda yasalaşan ve hayvanlar üzerinde testleri yasaklayan Avrupa Birliği kozmetik yönetmelikleri ile tam bir uyum içinde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bioderma - dermatological safety

Kendimizi, hammaddelerin kökenini ve tam olarak izlenebilirliğini kontrol etmeye adıyoruz. Her bileşen, biyolojik etkinliğe ve Dermatolojik Güvenlik İlkeleri’ne uymak zorundadır.

Bioderma - Ingredients selection process

Tüm yeni bileşenlerin, eksiksiz bir şekilde değerlendirilmesi çok titiz bir süreci beraberinde getirir:

 1. Başlangıcı dahil olmak üzere üretim ve herhangi bir dönüşüme kadar, içeriğin tam izlenebilirliğinin sağlanması
 2. Saflık seviyesinin değerlendirilmesi
 3. Yabancı maddelerin arındırılması ve sınırların aşılmadığının kontrol edilmesi
 4. Bağımsız toksikolojik uzmanlardan oluşan bir panel yardımıyla bileşenlerin eksiksiz olarak değerlendirilmesi

Yaklaşımımız: Topluluklarla bağlantı kurmak ve herkesi desteklemek

Dünya çapında dermatolojiyi desteklemek

BIODERMA tarafından düzenlenen WORLD RENDEZ-VOUS ON DERMATOLOGY (DERMATOLOJİDE WORLD RENDEZ-VOUS ORGANİZASYONU)

“World Rendez-Vous on Dermatology” dermatolojik araştırmalardaki en son gelişmeleri tartışmak için alanında en iyi uluslararası uzmanları iki yılda bir, bir araya getiren eşsiz bir buluşma organizasyonudur.

Dermatoloji alanında gelişen ve değişen önemli her bilgiyi dünyanın dört bir yanından gelen dermatologlar arasında paylaşmaya ve temel biyoloji araştırmalarına yön vermeye aktif olarak yardımcı oluyoruz.

Dermatolojiyi birlikte tanıtmak ve cilt sağlığı için daha iyi bakım sağlayabilmek için 420 katılımcı, 42 farklı milletten dermatolog, konferanslar ve daha fazlası…

World Rendez-Vous hakkında daha bilgi edinin

NAOS World Rendez-Vous on Dermatology

Yaşam kalitesini artırmak ve cilt bakımına dair araştırmaları geliştirmek

BIODERMA ve Institut Curie, kanser tedavisi gören hastaların yaşam kalitesini artırmak için ilgili uzmanlıklarından faydalanmaktadır.

Kutanözun yan etkilerini daha iyi yönetmek ve cilt bakımına dair araştırmaları iyileştirmek adına birlikte yepyeni bir merkez oluşturuldu: “L’Espace de Soins et d’Etude de la peau” (Cilt ve cilt bakımı üzerine yoğunlaşan çalışma alanı).

Bu merkezin birçok amacı vardır:

 • Kişilerin kendilerini rahat hissettikleri, doğru cilt bakımı yollarının ve bakım protokollerinin dinlenildiği ve tartışıldığı bir yer oluşturmak.
 • Cilt toksisitelerinin daha iyi anlaşılması, tedavi edilmesi ve önlenmesi adına analiz edildiği bir çalışma yeri. Bu klinik çalışmaların sonuçları bilimsel basında yayınlanmakta, büyük konferanslarda sunulmakta ve bilim dünyasında daha fazla bilgiye yardımcı olmaktadır.

BIODERMA, aynı zamanda, hastaların yaşam kalitesini artırmakla ilgilenen bakıcılar ile projelerin geliştirilmesini sağlayacak 1. Bakım Araştırma Fonu (1st Care Research Grant) aracılığıyla bakım araştırmalarını da desteklemektedir.

 

Institut Curie hakkında daha fazla bilgi edinin

company-institut curie

Sosyal sorumluluk bilincine sahip olarak sürdürülebilir çözümler sunmak

BIODERMA, 2009 yılından bu yana, yerel nüfusa tıbbi yardım, IT kaynakları ve ekipman sağlamak için dermatologlar, eczacılar ve insani yardım kuruluşlarının yanı sıra Güneydoğu Asya'da (Vietnam, Kamboçya, Myanmar) bir dizi insani yardım görevlerine liderlik etmektedir. Her görev, yaklaşık 2.000 hastanın; muayeneden, önleme tedbirlerinden ve yapılan bağışlardan (ilaç, gözlük vb.) yararlanmasını sağlar.

Dermatolojik uzmanlığımız doğrultusunda oluşan bağlantıyla birlikte, güneşin zararlı etkilerinden koruma konusunda birçok eğitim ve bilinçlendirme kampanyası, ülkenin Sağlık Bakanlığı ve belediyeleriyle iş birliği içinde Tanzanya veya Ekvador gibi en sıcak ve güneşin negatif etkilerinin en çok görüldüğü ülkelerde dahi yürütülmektedir.

Yerel olarak, diğer bazı dayanışma eylemlerimiz, en çok ihtiyaç duyan kişilerin yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle Bulgaristan'da akne problemini daha iyi anlamak ve anlatabilmek için okullara ve halka açık yerlere destek veriyoruz. Litvanya'da, 5 yıldır yürüttüğümüz atopik okullarında ebeveynleri ve çocukları bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Peru'da hastanelerde kanserden muzdarip çocuklara ve sağlık hizmetlerine erişimi olmayan atopik dermatitli çocuklara destek oluyoruz.

Tüm bu eylemler köklü insan değerlerimizin ve bize ilham veren ruhun bir yansımasıdır.

responsible missions

Misyonumuz, ilk ve öncelikli olarak cilde, insanlara ve ama aynı zamanda tüm dünyaya hatta gezegenimize göz kulak olmaktır.

respect for the environment

Taahhütlerimiz

Çevreyi korumak günlük amaçlarımızın merkezinde yer alır. Bu nedenle son birkaç yıldır üretilen ürünlerimizin, zincirinin tüm aşamalarında, çevre üzerindeki etkisini önemli ölçüde azaltmak için bir dönüşüm programı başlattık.

Çünkü NAOS çatısı altında işleri yapma şeklimiz hala yaptığımız işlerden daha önemlidir. Yenilikler getirmenin, büyümenin ve çevresel etkiyi azaltmanın bir arada mümkün olabileceğini kanıtlamaya kararlıyız.

 • strive for sustainability

  Bu nedenle taahhütlerimiz 5 temel dayanağa bağlıdır:

  1. Üretim ve nakliye süreçlerinde su ve enerji tüketimimizi ve karbon ayak izimizi azaltmak.

  2. Ambalajlarımızın çevreye karşı etkisini iyileştirmek.

  3. Bileşenlerin ve formüllerin çevresel etkilerini en ideal hale getirmek.

  4. Tüketicilerin ürünlerimizin talimatları ve doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak.

  5. Bu katı, ürünlerimizin çevresel etkileri için dayanışma veya telafi eylemlerine sahiptir

Somut eylemlerimiz

 

NAOS'ta şeffaflık, herkese tam bağımsızlıkla doğru ürünü anlama ve seçme yeteneği vermek için günlük bir taahhüttür.

Bu nedenle formülasyon politikamız ve NAOS markalı ürünlerin bileşimi (BIODERMA, Institut Esthederm, Etat Pur) hakkında bir bilgi platformu olan Ask.NAOS'u yarattık. İçeriklerimizin doğası, kökeni, rolü, patentlerimiz ve teknolojilerimiz tüm kullanıcılarımız ve ürünlerimizi reçete edenler için tam olarak deşifre edilmektedir.

Bioderma’s product learn more about the ingredients and patents on ASK.NAOS

İçeriklerimiz hakkında önyargımız yoktur, önemli olan dışlama değil, her birinin yararlılığıdır. Cildin sağlığı için en iyisini vermek pozitif bir formülasyon seçimidir.

Ayrıca, yönetmeliklere ilaveten, Avrupa Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi tarafından, özellikle tartışmalı bileşenlerin kullanımı ile ilgili görüşlere dikkat ediyoruz: endokrin bozucular, tahriş edici maddeler veya çevresel kirleticiler. Bilimsel uzlaşmayla onaylanan bir bileşen hakkında herhangi bir şüphe, bu bileşenin ortadan kaldırılması veya yerine koyulması sürecini başlatır.

company- formulas laboratory

Yağda çözünen güneş kremlerini (suya afinite olmadan) seçiyor ve mümkün olan en yüksek su direncini sağlamak için ürünlerimize eklenme şekillerini optimize ediyoruz.

Bu yaklaşım, güneş korumasının cilt üzerinde yüksek korunumu ve güneş filtrelerinin deniz ekosistemi üzerindeki etkisini sınırlamayı garanti eder. Bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan testler, ürünlerimizin mercanlar için toksik taşımadığını ve mercan ağarmasına neden olmadığını kanıtlamıştır. Bu testler ayrıca filtrelerimizin deniz yosununun fotosentez etkinliği üzerinde hiçbir etkisi olmadığını göstermiştir.

Bu nedenle cilt tarafından iyi tolere edilebilen ve biyolojik çeşitliliğe zararlı olabilecek tüm makro ve mikro kirleticileri kontrol etmeyi amaçlıyoruz.

company- commitments marine ecosystem

Her gün mümkün olduğunca bu konulara bağlı kalıyoruz.

 • Büyük formatlar geliştirmek: portföyümüzün tamamında tüketicilerimize büyük hacimli ürünler sunma konusunda öncü olduk. Daha az malzeme tüketmek için bu yaklaşımı sürdürmeye kararlıyız.
 • Aşırı paketlemeyi sınırlandırmak: bu yüzden çok sayıda ürünümüzde kutu veya broşür bulunmamaktadır.
 • Sürdürülebilir üretim döngüsüne bağlılık, özellikle FSC etiketli sürdürülebilir yönetim ormanlarından gelen karton kutularımız için.
 • Partnerlerimizin çevreyle olan etkileşimi ve tüm üretim zinciri için izlenebilirlik garantisi: mükemmel şeffaflığı garanti eden üreticilerle çalışıyor ve sertifikalı olanları tercih ediyoruz.
 • Şirketin farklı alanlarından çıkan endüstriyel ve fonksiyonel atıklarımızı azaltmak ve geri dönüştürmek.
strive for sustainability