Omuzlarda ve boyunda güneş lekeleri, hamilelik maskesi, yanakları ve çeneyi kaplayan düzensiz lekeler… Hiperpigmentasyon hem erkekleri hem de kadınları etkileyen bir cilt problemidir. Başlıca hiperpigmentasyon türleri arasında melazma, postenflamatuvar hiperpigmentasyon (PIH) ve lentijin bulunmaktadır.

Küçük bir sıkıntı olsa bile, içten içe cildinizdeki renk bozulmalarının azalmasını dilediğinizi biliyoruz! Bu sorunu çözmek için hidrokinon, peeling veya hafif tedaviler gibi dermatolojik tedavileri seçebilirsiniz. Ancak kısa süreli bu bakım oldukça etkili olsa bile sorun yeniden tekrarlayabilir ve cilt tahriş olabilir. Ayrıca elde ettiğiniz sonuçlar, harcamalarınızla kıyaslandığındabeklentilerinizi karşılamayabilir ve bu durum sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Diğer seçenekte ise, dermatoloğa başvurmadan kendi kendinize hiperpigmentasyon problemini düzeltmek için bir dizi kozmetik tedavi deneyebilirsiniz. Ancak bu sefer de çok sayıda farklı ürün denemekten cildiniz tahriş olabilir ve cilt bariyeriniz daha hassas hale gelebilir. Hatta belki de lekelerinizin görünümünde herhangi bir düzelme söz konusu bile olmayabilir!

Peki nasıl eşit tonlu bir cilde kavuşup, cildinizin parlaklığını daha uzun süre koruyabilirsiniz?

Pigmentbio, temizleme ürünlerinden bakım ürünlerine kadar cildi aydınlatmaya yardımcı eksiksiz bir ürün programı ile yüz ve vücuttaki leke görünümünü azaltmak üzere özel olarak hazırlanmış bir ürün serisidir.

Pigmentbio leke karşıtı serimizin tüm ürünlerini içeren görsel

Uzun süreli etkinlik ve tolerans

İster tamamlayıcı bir tedavi ister tek başına bir monoterapi olarak kullanılsın, Pigmentbio hem etkinliği hem de yüksek toleransı ile leke problemi ve cilt tonu eşitsizliği için yeni bir cilt bakımı sunuyor. Tüm yıl boyunca bu seri ile lekeli ya da leke eğilimli cildinize bakım yaparken cildinizdeki renk eşitsizliği ve kararma görünümünü azaltıp, cildinizi daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacaksınız.

 

LumiReveal™ Teknolojisi, optimum etkinlik için Kligman üçlüsünün hareket moduna benzerlik gösterir

Bioderma, leke görünümünün azalmasında maksimum etkinliği sağlamak için hiperpigmentasyona yönelik dermatolojik tedavilerde altın standart olarak kabul edilen Kligman üçlüsünden ilham almıştır.

Kligman üçlüsünde olduğu gibi, LumiReveal™ Teknolojisi de hiperpigmentasyondan sorumlu üç biyolojik adım üzerinde etki göstermektedir: Melanin üretimini azaltılmasına, iltihabın kontrol edilmesine ve daha hoş ve parlak bir cilt görünümü için epidermal hücre yenilenmesinin hızlandırılmasına yardımcı olur.

Hiperpigmentasyon tedavisinin ardından cilt bariyerinizde ciddi ölçüde değişiklik görülebilir ve cilt bariyerinin doğal yapısının geri kazanabilmesi için özenli cilt bakımı gerekmektedir. Cildinizin bariyer işlevini güçlendirmek için Pigmentbio'nun formülasyonuna üç temel vitamin eklenmiştir.

 • C ve E vitaminleri güçlü antioksidanlardır. Cildi oksidatif stresten koruyarak yaşlanmasını önlerler.
 • PP vitamini olarak da bilinen niacinamide ya da niasinamid, hücresel adezyonu artırır. Suyun hücrede tutulmasını sağlayarak cildi nemlendirir ve cilt bariyerinin güçlendirilemesine destek olur.

 

Pigmentbio, hiperpigmentasyon tedavisini destekleyen eksiksiz bir rutin sunmaktadır. Tüm cilt tiplerine yönelik ürünler, leke görünümüne odaklı bir vücut bakımının yanı sıra gündüz ve gece bakımı da sağlamaktadır. Her ürün hiperpigmentasyonu hedef alır ve kendine özgü faydayı sağlar.

Günlük leke bakımını destekleyecek önemli adımların her birini keşfedin.

Lekelerden mustarip hassas bir cildin ihtiyaç duyduğu şey, cilt tonunun eşit görünüme kavuşması için cildi makyajdan arındırma ve cildi temizleme ile birleştiren özel bir üründür. Günlük rutininizin bu ilk adımında kullanabileceğiniz, hassas ciltler için özel olarak geliştirilen Pigmentbio Foaming Cream ve Pigmentbio H2O ürünlerimiz, lekelere karşı bakım sağlayan patentli aktif bileşen kombinasyonu ile formüle edilmiştir. Tazelik hissi veren misel temizleme suyu veya foaming cream arasında dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

 

Cildi kolayca temizleyerek arındırın

Bioderma'nın ikonik ürünü Pigmentbio H2O, cildi aydınlatmaya yardımcı misel cilt temizleme suyu olup leke eğilimli ciltlerdeki makyajı ve kiri nazikçe temizler.

 

Cilt kusurları için yüzünüze ve vücudunuza peeling yapın

Günlük temizleme ürünü veya maske olarak kullanılabilen Pigmentbio Foaming Cream,  AHA ve selüloz asetat mikroboncukları ile cildinize nazikçe peeling yaparak cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasını destekler. Nemlendirici bileşenler sayesinde hidrasyonu arttıran biyomimetik bir lipit kompozisyonu da oluşur. Böylece cilt esnekliğini korurken, cilt bariyerinin korumasına yardımcı olur.

pigmentbio serisi ürünler

Pigmentbio Daily Care SPF50+

Artık hem nemlendirici krem hem de güneş koruyucu kremsürmenize gerek yok. Pigmentbio Daily Care SPF50+ ile 3'ü 1 arada etkinin tadını çıkarın. Bu ürün sayesinde cildiniz geniş spektrumlu UVA ve UVB ışınlarına karşı korunur, LumiRevealTM Teknolojisi ile ciltteki kararma ve renk eşitsizliği görünümünün düzenlenmesine destek olur ve cildiniz günlük kullanım için ideal olan sekiz saat boyunca nemini korur.

Ayrıca ürün makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Her sabah yüzünüzü ve boynunuzu temizledikten sonra bu bölgelere uygulayabilirsiniz. Pürüzsüz dokusu ile yüzünüz anında daha aydınlık bir görünüm kazanır, her geçen gün cilt tonunuzun eşitlenmesini ve daha parlak bir görünüm kazanmasını destekler.

pigmentbio C-concentrate

Gün sonunda derinlemesine yenileyici bir bakımla cildinizi şımartın. Serum, inatçı cilt kararması ve renk tonu eşitsizliği görünümünün düzenlenmesine destek olurken, yenileyici gece kremi hem renk farklılığı hem de cilt esnekliği üzerinde etki sağlar.

 

Pigmentbio C-Concentrate'nin Yoğun Renk Eşitsizliği Görünümü Düzenleyicisi ile başlayın

Pigmentbio C-Concentrate aydınlatıcı etkiyi güçlendirmek amacıyla LumiRevealTM Teknolojisinin gücünü Taze C Vitamini ile birleştirir. AHA ve BHA, hücre yenilenmesini hızlandırarak nazik bir peeling etkisi gösterir. Bu zengin içerikli aktif bileşen kombinasyonunda cildinizi güçlendirmeleri ve nemini korumaları için PP vitamini ve erken yaşlanmaya karşı antioksidan etkisi gösteren E vitamini de bulunmaktadır. Bileşenlerin hepsi hafif bir serum dokusuna konsantre edilmiştir.

Taze C vitamini muhafazası için yenilikçi bir paketleme

C vitamininin tüm gücünden faydalanın! Havadan ve ışıktan koruyan özel kutusunda tüm tazeliği ile bekleyen C vitamini, ilk kullanımda kendiniz etkinleştirirsiniz.

 

 

 1. Taze C vitaminini şişeye boşaltmak için başparmağınızı koruyucu kutunun kapağına sıkıca bastırın.
 2. Kapağı kaldırın ve damlalığı çevirerek yerleştirin.
 3. İyice karışması için 10 saniye çalkalayın.

Leke görünümünü azaltmak için kanıtlanmış etkinlik

Sekiz hafta boyunca günde bir kez uygulama sonrası yapılan dermatolojik değerlendirme sonuçları1:

 • Leke görünümünde % 41 oranında azalma
 • % 87 oranında daha parlak bir cilt görünümü
 • Kullanıcıların %100’ü ciltlerinin yumuşadığını bildirmiştir2  

 

1  Yüzlerinde lekeler bulunan 21 katılımcı ile sekiz hafta boyunca günlük kullanımdan sonra gerçekleştirilen dermatolojik değerlendirme
2 28 günlük uygulamanın ardından 21 kadından alınan öz değerlendirme.

Nasıl ve ne zaman uygulanmalı

Tek başına veya dermatolojik bir tedaviyi desteklemek amacıyla tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Bir ila üç ay boyunca her gece yüz ve boyun üzerine beş damla uygulayın.

Bioderma Pigmentbio Night Renewer

Cildinizi gece boyunca yenilemek için Pigmentbio Night Renewer ile rutininizi tamamlayın

Pigmentbio Night Renewer'ın gösterdiği çift etki ile altın saatlerde cildinizi yenileyin. Cildin doğal gece yenilenmesi işlemi sırasında, LumiRevealTM Teknolojisi lekelere nüfuz ederken, özel aktif bileşen cildin sıkılığı artırmak için kolajen üretimini destekler.

 

8 Haftalık kullanımdan sonra alınan dermatolojik değerlendirmeye göre sonuçlar:

 • Ciltte % 52 oranında daha parlak bir görünüm
 • Cildin esnekliğinde % 43 oranında artış

Siz ürünü kullanmaya başladıktan sonra sonuçların getireceği güzelliklerini düşlerken, Pigmentbio Night Renewer da ıslak uyku maskesi dokusu ile ciltte suyu tutan ve bileşenlerin etkisini optimize eden koruyucu bir film oluşturur. Böylece yüzünüz yastığınızda hafifliğin ve rahatlığın tadını çıkarır.

 

Her gece tek başına ya da Pigmentbio C-Concentrate uyguladıktan sonra kullanın.

 

Daha taze, aydınlık ve sıkı bir ciltle uyanacaksınız.

pigmentbio sensitive areas

Peki ya vücudunuzda renk değişikliği görülen diğer alanlar?

Dizler, dirsekler, boyun, koltuk altları, bikini bölgesi ve genital bölgeler… Zamanla, sürtünme, ağda ya da epilasyon uygulaması ve kıyafetler gibi birçok etmen renk değişikliğine neden olur – bunları saklamaya çalışmak ise durumu daha da can sıkıcı hale getirir!

Bioderma'nın size bir çözümü var! Renk tonu eşitsizliği üzerindeki etkinlik ve sağladığı yüksek tolerans arasında kurduğu eşsiz dengesiyle Pigmentbio Sensitive Areas, tam da ihtiyacınız olan ürün!

Aktif bileşenlerin kombinasyonu cildinizin hassasiyetine özen gösterirken, bir yandan da cilt kararması problemine neden olan biyolojik mekanizmaları düzenlemektedir. Yağlı olmayan dokusu ve yatıştırıcı özellikleri ile Pigmentbio Sensitive Areas’ı günde bir veya iki kez, tıraş veya ağda uygulamasından hemen sonra en hassas bölgelerinize bile uygulayabilir, cildinizin daha aydınlık bir tona sahip olmaya başladığını ve cilt tonunuzun eşitlendiğini görebilirsiniz.

 • % 75 daha eşit cilt tonu görünümü2
 • % 80 daha yumuşak cilt2

Yalnızca harici kullanım.

 

1Yüzlerinde leke bulunan 21 katılımcı ile sekiz hafta boyunca günlük kullanımdan sonra gerçekleştirilen dermatolojik değerlendirme
2 20 katılımcı ile 4 haftalık günlük uygulamanın ardından dermatolojik ve jinekolojik kontrol altında kullanım testi