Cilt hem iç hem çevresel faktörler veya her ikisi tarafından dengesi bozulabilen bir ekosistemdir. Kızarıklığa ve rozaseaya meyilli hassas ciltler için dengesinin yeniden sağlanması gerekir. Cildin kendisi Bioderma'ya Sensibio AR (Kızarıklık Karşıtı) yüz kremini geliştirmesi için ilham oldu.

sensibio AR

Sensibio AR, damarların genişlemesine neden olan ve kılcal damarları zayıflatan ana biyolojik faktör olan VEGF'yi (vasküler endotelyal büyüme faktörü) önlemeyerek ciltteki kızarıklığı kalıcı bir şekilde azaltmaya yardımcı bir yüz kremidir.

Kızarıklığı azaltmaya ve önlemeye destek olur, anında rahatlama ve koruma sağlar ve mükemmel toleransı ile nazikçe nemlendirir.

 

Sensibio AR'nin aktif bileşenleri özellikle hassas, reaktif cildi korur.

Sensibio AR içinde Bioderma'nın yeniliği olan RosactivTM patenti yer alır. Tamamlayıcı eylemlere sahip üç bitki özünden yapılmış, kızarıklık görünümünü azaltmayı ve önlemeyi amaçlamıştır.
RosactivTMkızarıklığı başlatan ve şiddetlendiren tüm cilt hücrelerine biyolojik olarak etki eder. Kan damarı genişlemesinden ve kan damarı duvarlarının zayıflamasından sorumlu olan VEGF proteinini inhibe eder.

Aynı zamanda, bir anti-inflamatuar ve antioksidan, yatıştırıcı bir cilt görevi görür ve daha fazla reaksiyona neden olabilecek serbest radikalleri yakalar.

ROSACTIV Patenti

ROSACTIVTM patenti, kızarıklık için önleyici ve iyileştirici ikili biyolojik etki sağlayan ilk aktif bileşen kompleksidir:

Kızarıklığın ortaya çıkmasından ve kalıcılığından sorumlu ana biyolojik faktör olan VEGF üretimini engellemeye destek olur.

ROSACTIVTM VEGF salgısında %75'lik bir düşüş meydana getirir, bu da cildin biyolojik aktivitesinde kızarıklık oluşumunda belirgin bir azalma olduğu anlamına gelir.

Sensibio AR'deki ek bileşenler, ısı hissini daha da azaltmak ve cilt bariyerini korumak için şu şekilde seçilmiştir:

İltihap ve Kızarıklık Görünümünün Azaltılmasına Yardımcı Olmak:

Enoxolone, hücreleri ve iltihaplanma enzimleri tarafından üretilen histamini bloke eden bir meyan özüdür.

Cilt Tahrişinin Engellenmesine Destek Olmak:

Laminaria ochroleuca, iltihabı engelleyen A ve E vitaminleri açısından zengin kahverengi bir algdir.

Yatıştırıcı Etki Göstermek:

Allantoin, epidermal hidrasyonu destekleyen biyomimetik bir moleküldür. E vitamini yüksek olan kanola, yatıştırır, cilde kan akışını azaltır ve güçlü bir antioksidandır.

Bioderma'nın DAF'ı (Dermatolojik Gelişmiş Formül), cildin tolerans eşiğini artıran patentli bir doğal komplekstir. Bioderma, ürünlerinin çoğunda bunu içerir.

Bu bileşenlerin tümü, rozasea kızarıklığını biyolojik olarak azaltmak ve önlemek, bariyer işlevini sürdürmek ve korumak için cildinizi yatıştırmaya çalışır. Sağlıklı cildin rahatlığını yeniden kazanmasına ve teninizin parlaklığını arttırmaya destek olur.

NAOS Laboratuvarları

%86'sı rozasea semptomlarında olumtu etki görüşmeye başlandı*:

  • Kızarıklık %36 azaldı*
  • %42 oranında telenjiektazi (damar genişlemesi) azaldı*
  • %43 oranında kızarma önlendi*

Çalışmanın 56. gününde %97'si yaşam kalitesinde bir iyileşme yaşadı ve günlük yaşam üzerinde %76 daha az etkilendi.*

Gönüllülerin %100'ü cilt toleransından çok memnun.*

*Klinik Çalışma BI699V1: 19-65 yaşlar arasında 37 vaka ile 56 gün süren analiz sonucu. Bulgaristan 2017.

sensibio AR rutini

Kızarıklığa meyilli hassas, reaktif cildinize bakım yaparken, cildinizin reaksiyona girdiği yabancı maddelere sahip olabilecek musluk suyuyla yıkamaktan kaçının. Bunun yerine durulanması gerekmeyen ve cildinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış nazik ürünleri seçin. Aşağıdakileri içermelidir:

  • Kokusuz
  • Alkolsüz
  • Diğer tahriş edici maddeler içermemeli

İdeal olarak, kullandığınız ürünler mümkün olduğunca az içerikli olmalıdır.

Gereksiz alevlenmeleri ve tepkileri önlemek için rutininizi minimalist yapın.