İnsanlar, kendilerinin veya bir başkasının yüzünde kırmızı bir cilt gördüklerinde, buna neyin sebep olduğu ve ona nasıl bakılacağı konusunda her türlü sonuca varabilirler. Şu anda kırmızı cildin nasıl çalıştığı hakkında bilmediğimiz çok şey olduğu doğru. Ancak aynı şekilde, onu yönetmek hakkında bildiğimiz çok sayıda şey var. Burada, günlük olarak kırmızı cildinizin bakımı söz konusu olduğunda, iyi ve kötü eylemlerin birkaç basit hatırlatıcısını sunuyoruz. Ve unutmayın, doğru teşhis ve tedavi için dermatoloğunuza danışmanız her zaman iyi bir fikirdir.

Kızaran bir yüz, çok alkol tüketildiğinin işaretidir. YANLIŞ!

Bu efsaneden kurtulmanın zamanı geldi! Kırmızı cilt alkolizm belirtisi değildir.

Alkol bu vasküler problemde ağırlaştırıcı bir faktördür. Kan damarlarını genişletir, böylece cilt kızarır ve kırmızıya döner.

Bunu önlemek için basit numara, alkolden mümkün olduğunca kaçınmaktır. Daha az için. Soğuk bardak su ile değiştirin. Mümkünse tamamen ortadan kaldırın.

Diyetim kırmızı cildimi etkiliyor. DOĞRU!

Baharatlı yiyecekler, sıcak içecekler ve bazı meyve ve sebzeler, kızarmalarınızı tetikleyebilir.

Turunçgiller, domatesler ve histamin içeren diğer yiyeceklerin kırmızı derinizi kötüleştirebileceği kanıtlanmıştır.

İki ila üç hafta boyunca yediğiniz her şeyi ve cildinizin ne zaman tepki verdiğini yazın. Yavaş yavaş, hangi yiyeceklerin tetikleyiciniz olduğunu belirleyeceksiniz. Bunlardan kaçınarak veya ortadan kaldırarak cildinizin kızarıklığını da azaltacak ve rahatlatacaksınız.

Cildin kızarmasının sebebi hava değişimi olabilir. Doğru!

Soğuk havalarda içeri ve dışarı çıkarken güneş, rüzgâr ve ani geniş sıcaklık değişimleri yüzünüzde kırmızı, lekeli bir kızarıklığa neden olabilir. Güneş doğal olarak kızarıklığı ortaya çıkarır.

Her zaman kızarıklığa karşı koruma ve SPF50+ koruması sunan Photoderm AR gibi bir güneş koruyucu kullandığınızdan emin olun.

Rüzgâr ve sıcaklık değişiklikleri ile kan damarları genişler ve daralır, bu da sifonlara neden olur. Soğuk havalarda dışarıdayken yüzünüzü korumak için yün değil yumuşak bir kumaştan bir eşarp giyin.

Tetikleyicileri kontrol altında tutmakta ne kadar iyi olursanız, cildinizin kızarıklığının ilerlemesini o kadar sınırlarsınız.

İyi bir egzersiz stresi ortadan kaldırır ve bu nedenle yüzdeki kızarıklığı azaltır. Duruma göre DEĞİŞİR!

Fiziksel aktivite, kendinizi sağlıklı ve iyi hissetmek için gerçekten önemlidir. Ve iyi hissettiren endorfin hormonları salgılayarak stres seviyelerini düşürür.

Antrenmanınızın yoğunluğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Daha yüksek yoğunluk, kalbinizin çarpmasına neden olacak ve daha fazla kızarmanızı sağlayacaktır.

Yapabiliyorsanız, orta seviyelerde çalışmayı deneyin. Hatta daha sık, ancak daha düşük yoğunlukta çalışmayı deneyebilir ve çok zorlamadan faydasını görebilirsiniz.

Yürüyüş, kalbinizi, kaslarınızı, eklemlerinizi ve hatta zihninizi çalıştıran formda kalmanın mükemmel, düşük etkili bir yoludur.

Bakım ürünleri cildimi tahriş etmesin diye cildimi sürekli temizlemekten kaçınmam gerekir. YANLIŞ!

Sağlıklı cilt temiz ciltle başlar. Kiri ve makyajı gidermek için akşamları ve gece boyunca biriken kiri temizlemek için sabahları olmak üzere günde iki kez temizlemelisiniz.

Cildinizi reaksiyona sokan tahriş edici maddeler içerebileceğinden, yüzünüzü temizlemek için musluk suyu kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, hassas cildi temizlemek için özel olarak seçilmiş ve durulanması gerekmeyen bileşenlere sahip bir misel suyu olan Sensibio H2O gibi nötr, nazik bir temizleyici seçin.

Seçeceğiniz temizleyici alkol veya başka sert maddeler içermemeli ve kullandığınızda cildiniz acıtmamalıdır.

Nemlendiricim herhangi bir fark yaratmıyor gibi görünüyor. YANLIŞ!

Rozasea için kullandığınız yüz nemlendiricinizin kızarıklığınız üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur, ancak cildinizin dengesini korumasına yardımcı olur.

Sensibio AR gibi nazik nemlendiriciler cildinizin onarılmasına ve yatıştırılmasına yardımcı olur. Cildinizin bariyer işlevini geri kazanmaya yardımcı olursunuz, böylece tahriş edici maddeler ve daha fazla kızarıklık dışarıda kalır.

Doğru nemlendirici herhangi bir yanma hissi yaratmaz. Kendinizi ferah hissetmenizi ve cildinizin rahat etmesini sağlamalıdır.

Yüzüme kozmetik ürünleri uygulamaktan kaçınsam daha iyi olur. DEĞİŞİR.

Biraz makyaj size çok şey kazandırabilir. Kızarıklığınızı kapatmak kendinize olan güveninizi artırır ve günlük hayatınızı yaşamanızı kolaylaştırır.

Sensibio AR BB kremi gibi bir yüz kremi sadece yüksek kapatıcılık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rozaseanın iltihaplanmasını ve kızarıklığını azaltmaya ve önlemeye yardımcı olur.

Yüzünüzün fazla iltihaplandığı günlerde dilerseniz fazla makyaj yapmayabilirsiniz. Cildinizin dinlenmeye ihtiyacı olabilir. Ancak dermatoloğunuzun size ne söylediğini dinlemeyi tedaviniz ilerlemiş olsa bile tedavinize daima bağlı kalmanız gerektiğini unutmayın!

  • Doç. Dr. Fatma Pelin Özgen

    Fatma Pelin Özgen, Doç. Dr. - Memorial Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları.

    Hassas cilt yapısı, yağlı veya kuru ciltte de olabilir. Belirgin olan şikayetleri ciltte olan yanma, ürün kullanımıyla olan hassasiyettir. Hassas ciltlerde kızarıklık, kuruluk sık görülür. Günlük bakımda uygun temizleyici ve nemlendirici kullanımı bu cilt tipinde çok önemlidir, her ürünü kullanamazlar, çok çabuk irritan veya alerjik kontakt dermatit gelişebilir.

    Fatma Pelin Özgen, Doç. Dr. - Memorial Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları.

Durulanan günlük temizleyici

Hassas Ciltler

D.A.F.™ Patenti

Sensibio Foaming Gel

(Henüz yorum yazılmamış)

Hassas ve nem kaybı yaşayan ciltlere özel durulanan misel temizleme jeli

Kimin için?

Yetişkinler, Gençler

Gündüz Bakımı

Kızarıklık Eğilimli Ciltler

Rosactiv™ Patenti

Sensibio AR

(Henüz yorum yazılmamış)

Kızarıklık sorunu olan hassas ciltler için kızarıklığın giderilmesine yardımcı, yatıştırıcı ve nemlendirici bakım kremi

Kimin için?

Yetişkinler, Gençler

Gündüz Bakımı

Kızarıklık Eğilimli Ciltler

Rosactiv™ Patenti

Sensibio AR BB Cream

(Henüz yorum yazılmamış)

Kızarıklığa eğilimli hassas ciltlerin kızarık görünümünü azaltmaya ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı BB krem

Kimin için?

Yetişkinler, Gençler