Kırmızı yüzümüzü kaldırma vakti

Yanma hissi, öfkeli kızarıklık, aşırı duyarlılık ve nabız artışı- kırmızı yüzünüz tam da böyle hissediyor! İçeride, daha da kötü hissediyorsun. Endişeli, sabırsız, savunmacı, hatta belki de toplumun mükemmellik idealini karşılayamamaktan utanıyorsun. Hem de öyle görünür bir şekilde! Kaçınılmaz olarak çevrenizdeki insanlardan bakışlar çekersiniz ve kendinizi tüm yanlış nedenlerle ilgi odağı yaparsınız.

Size ve kırmızı yüzünüze karşı halkın bakışlarından kurtulmak için gidilecek güvenli bir yer, bir sığınak var mı?

 

Kızarmış bir cilt, aynı zamanda duygusal bir ruh durumunun sonucu da olabilir

Dermatologlar, kırmızı ve lekeli yanakların, kızarıklığın ve rozaseanın rahatsız edici fiziksel özelliklerinin ötesinde, bunların hepsinin psikolojik etkilerinin de olduğu konusunda hemfikirdir. Tek başına rozasea açısından,

Hastaların %90'ı özsaygı ve özgüvende düşüş yaşıyor*,

Hastaların %41'i sosyalleşme konusunda kendilerini rahat hissetmiyor*,

Şiddetli rozasea hastalarının %88'inin profesyonel ilişkileri etkileniyor*,

Hastaların %51'i şiddetli rozasea nedeniyle çalışma hayatı engelleniyor,*

* https://www.rosacea.org/patients/all-about-rosacea
 

 

Bu bilgilerden herhangi biri tanıdık mı? Yükün çok ağır olmasına izin vermeyin. Ne bekleyeceğinizi bilmek konusunda size yardımcı olabilecek dermatoloğunuzla yüzünüzdeki kızarıklık hakkında konuşun.

Sizin gibi kızarıklık ya da rozasea eğilimli cilt problemlerinden muzdarip diğer insanlarla temasa geçmenizde de fayda var. Sizin yaşadığınıza benzer deneyimlere sahip oldukları için sizinle çok daha kolay empati kurabilecek ve size daha fazla yardımcı olabileceklerdir.

Rozasea alevlenmelerini tahmin etmek mümkün olsaydı hayat çok daha basit olurdu! Toplantılar, etkinlikler ve arkadaşlar, iyi dönemler için planlanabilir ve kırmızı yüzünüzü tüm bu sosyal etkileşimin dışında bırakabilir.

Birkaç tetikleyici faktörün kontrolü daha kolaydır. Sadece sıcak içeceklerden, ani sıcaklık değişimlerinden veya güneşten uzak durarak cildiniz üzerinde olumlu bir etki yaratabilirsiniz. Bununla birlikte, stresi kontrol altına almak o kadar kolay değildir. Yine de yönetebileceğiniz en önemli şeylerden biridir.

Mümkün olduğunca kendinize biraz zaman ayırın ve zihninizi ve kaslarınızı rahatlatan bir aktivite bulun. Yoga, hafif fiziksel egzersiz, arkadaşlarınızla bir film veya ailenizle oyun oynamak olabilir. Birikmeye meyilli olan günün olaylarını, olumsuz düşüncelerini ve zaman baskısını atmak için elinizden geleni yapın… Sabah acele etmede sadece normal bir güne hazırlanın.

yoga

Kırmızı cilt ve rozaseanın fiziksel rahatsızlığının ötesinde, başkalarıyla etkileşime geçmek zorunda kaldığınızda hissedebileceğiniz utanç vardır. Her gün çok fazla insanla karşılaşıyorsunuz. Otobüs şoförü, barista, iş arkadaşları, öğle yemeğinde müşteriler, nihayet evinizin güvenliğine dönene kadar bakkal kuyruğu. Herkes ne düşünüyor? Yargılıyorlar mı? Belki de sadece kendi cildinizi ihmal ettiğinizi düşünüyorlar!

Diğer insanlar senin kırmızı cildinin sadece görünen tarafını görürler ama sen de çok iyi biliyorsun ki bir de görünmeyen tarafı var. Yüzün alev alev yanarken insanların gözlerinin içine bakmak için çok cesarete ihtiyacın var.

saklanmak

Kaygınızı ve öz bilincinizi yenmek için cildinizden çok daha fazlası olduğunuzu unutmayın. Kim olduğunuzun bir parçası ama kim olduğunuzun tamamı değil. Eşsiz bir ruha ve değerli görüşlere sahip tam bir insansınız. Çevrenizdeki herkes için, görünür olandan daha önemli görünmeyen şeyleri yapın. Güçlü yönlerinize odaklanmak, damgalanmayı ve yargıyı aşmanıza yardımcı olabilir. Ve biraz kapatıcı makyajla özgüveninizi artırmanın zararı yok. Rozasea'ya ve cildinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, aynı zamanda nefes almasını sağlayan ürünleri tercih ettiğinizden emin olun.

sensibio AR - daha güçlü

Güneş yanığı mı? Kötü sivilce? Güneş kremi sürüyor musun? Oh, bunu denemelisin!

Bazen insanlar meraklıdır, çoğu zaman iyi niyetlidirler, ancak her gün aynı sorular sorulduğunda, bu soruları duymak kadar aynı cevapları veriyor olmak da yorucu olabilir.

Soruların arkasında kesinlikle yanlış olduğu ima edilen yaşam tarzınız ve hijyeninizle ilgili varsayımlar olabilir. Görünüşten ziyade, dışarı çıkmamak istemenize neden olan şey, rahatsız hissetmenize neden olan bu endişe hali olabilir. Bazen aslında tek duymak istediğiniz "Çok iyi görünüyorsun, tedavin işe yarıyor, tebrikler!" gibi cümlelerdir.

sensibio AR - yalnızlık

Dermatoloğunun sunduğu tedaviyi düzenli uyguladığından emin olmalısın. Kendini herkesten daha iyi tanıyorsun. Kendini dinle ve özgüvenini asla yitirme!

kendine güven

sensibio AR - arkadaşlar

Stres hayatın her alanında seni bulduğunda, evde kalıp dışarı çıkmak ya da gün boyu battaniye altından bile başını çıkarmak istememen son derece normal. Ancak tıpkı senin gibi kızarıklık eğilimli ya da rozalı cilde sahip olup cilt hassasiyetinden muzdarip olan diğer kişiler sorunlarınla başa çıkmana ve sorunlarını paylaşmana yardımcı olabilir.

Akneden atopik dermatite ve rozasea'ya kadar zorlu cilt problemleri hakkında online ortamlarda konuşan ve bir topluluk haline gelen #ciltolumlama topluluğu bulunuyor. Cilt olumlama ile fotoğraflarını paylaşıp kendini çok daha iyi hisseden bu kadar çok kişi varken sen neden saklanıyorsun?

 

 

 

 

Yaşadığın deneyimi paylaşman seninle aynı endişeleri paylaşan kişiler için yol gösterici olabilir. Bu yüzden kolektif gücü benimse ve seni ileri taşımasına izin ver. Unutma, yalnız değilsin!

BIODERMA product photo, Sensibio H2O 500ml, hassas ciltler için misel su

Durulama gerektirmeyen temizleyici

Hassas Ciltler Normal cilt

Misel Teknolojisi

Sensibio H2O

(Henüz yorum yazılmamış)

Hassas ciltler için durulama gerektirmeyen misel temizleme suyu

Kimin için?

Yetişkinler, Gençler

Gündüz Bakımı

Kızarıklık Eğilimli Ciltler

Rosactiv™ Patenti

Sensibio AR

(Henüz yorum yazılmamış)

Kızarıklık sorunu olan hassas ciltler için kızarıklığın giderilmesine yardımcı, yatıştırıcı ve nemlendirici bakım kremi

Kimin için?

Yetişkinler, Gençler

Gündüz Bakımı

Kızarıklık Eğilimli Ciltler

Rosactiv™ Patenti

Sensibio AR BB Cream

(Henüz yorum yazılmamış)

Kızarıklığa eğilimli hassas ciltlerin kızarık görünümünü azaltmaya ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı BB krem

Kimin için?

Yetişkinler, Gençler