Hassas cilt nasıl güçlendirilir?

Çevre ve hava kirliliği, UV ışınları, stres, yanlış makyaj ve kozmetik ürünlerin kullanımı… Cilt tüm bunlara tepki verdiğinde, aradığın şeyin cildini rahatlatmak olduğunu biliyoruz! Çoğu nemlendirici bakım kremi sadece cildi yatıştırıcı semptomlara odaklanırken, BIODERMA cildin kendini koruma yeteneğini güçlendirmeye odaklanan bir çözüm öneriyor.

BIODERMA Sensibio Defensive’in en önemli özelliği hassas ve hassaslaşabilen cildin kendi savunma mekanizmasını güçlendirmektir.

 • Hassas cildi nemlendirerek yatıştıran ve cildin dış etkenlere maddelere karşı kendi savunma mekanizmasını uzun süreli güçlendiren bakım kremidir.
 • Hassas cilt, iki farklı nedenden kaynaklanabilir:  Doğuştan gelen/kalıtsal nedenlerden kaynaklanan ciltte oluşan doğal ve kalıcı hassasiyet veya çevresel faktörler nedeniyle ciltte oluşan tetiklenen ve geçici hassasiyet.

Sensibio Defensive & Sensibio Defensive Rich her iki ana nedene karşı da cildin de ihtiyaçlarını karşılar. Hassas cilt, kendini dış etkenlere karşı aktif olarak koruyabilir. Kendini korumak ve çevresiyle uyum içinde yaşamak için ihtiyaç duyduğu savunma mekanizmasını yeniden kazanır. Günden güne hassas ve hassaslaşabilen bir cilde sahip kişiler, yaşam kalitelerinin önemli ölçüde artığını ifade ediyor.

Daha fazla bilgi edinmek için "Hassas Cilt Nedir ve Nasıl Anlaşılır?" başlıklı makalemizi okuyun.

Hassas ciltler için nemlendirici Sensibio Defensive
Hassas ciltler için biyometrik bileşenler

Ekobiyolojiden İlham Alan Savunma Makanizması

Hassas ve hassaslaşabilen ciltler, bir balonun içinde yaşamamalı ve yaşayamaz. Cilt, bir ekosistemin parçasıdır ve çevresindeki değişikliklere uyum sağlamayı öğrenmelidir. Cilt hassas veya hassaslaştığında, reaksiyonun nedenlerine göre hareket etmek esastır. Bu nedenle BIODERMA, biyomimetik bileşenler ve güçlü antioksidanlar içeren DefensiveTM Teknolojisi’ni geliştirmek için doğrudan cildin kendisinden ilham aldı. Hassas cildin kendini tahriş edici maddelere karşı aktif olarak kendini savunma yeteneğini güçlendirerek ciltte hassasiyetin neden olduğu kısır döngüyü kırmasını sağlar.

Aktif bileşenler hassas cildi nemlendirerek yatıştırır, güçlendirir ve korur

BIODERMA'nın etkin ve fark yaratan yeni DefensiveTM Teknolojisi, cildin kendi savunma mekanizmasını harekete geçirmek için ideal koşulları yaratır. Hassas ve hassaslaşabilen cildi nemlendirmenin ötesine geçen Sensibio Defensive ve Sensibio Defensive Rich semptomlarının yoğunluğu ne olursa olsun hassas ciltler için kapsamlı bakım sağlayan güçlü bir etkiye sahiptir.

hedef

Cildin antioksidan savunmasını artırır:

 • İç ve dış ortamın kirliliği, UV ışınlarına maruz kalma ve yaşam tarzı gibi faktörler ciltte oksidatif stresi artırabilir. Bu durum sonucunda, cilt artık kendini yeterince iyi koruyamaz hale gelir ve bunun sonucunda cilt bariyerinin değişir/bozulur ve dolayısıyla daha fazla tahriş edici madde cilde nüfuz etmeye başlar. Artan antioksidan savunma, hassas cildin kısır döngüsünü kontrol etmenin anahtarıdır.
 • Sensibio Defensive ve Sensibio Defensive Rich, formülasyonunda karnozin ve E vitamini içerir. Her ikisi de ciltte doğal olarak bulunur. UV ışınları ve kirlilik dahil olmak üzere herhangi bir dış etkene karşı cildi koruyan bir rol oynar.
cilt katmanları

Cildin doğal bariyerini güçlendirir:

 • Deri yapısını açıklamak için genellikle tuğla duvar metaforu kullanılır. Deri hücreleri tuğladır ve hücreler arası lipidler ise çimentodur. Bu lipidler, ayrıca duvardaki enzimlerin ve proteinlerin yenilenmesi, hassas cilt semptomlarına yol açabilecek etkenleri dışarıda bırakmak için gerekli olan daha güçlü bir bariyer oluşturur.
 • Sensibio Defensive’deki tetrapeptide-10 içeriği, cilt bariyerini güçlendirmeyi hedefler.
cilt yatıştırma tüy

Cildi yatıştırmaya ve rahatlatmaya yardımcı olur:

 • Birçok etken hassas cildin reaksiyon göstermesine neden olabilir. Bu nedenle, çok çeşitli sebeplerle oluşan günlük maruz kalınan dış/çevresel faktörlerin yol açtığı yerel hassasiyetin azaltılması gerekir.
 • Sensibio Defensive ve Sensibio Defensive Rich'teki kırmızı adaçayı ekstresi, cildi yatıştırmayı ve rahatlatmayı hedefler. Hassas cildin tepki vermesine neden olabilecek birçok tetikleyici etkene karşı cildi korur.

 • Aurélie Guyoux, NAOS Ar-Ge Direktörü
  Aurélie Guyoux, Ar-Ge Direktörü - NAOS.

  Hassas ve hassaslaşabilen ciltler için bir yüz bakım kremi söz konusu olduğunda doku önemli bir faktördür. Sensibio Defensive ile amaç, uygulama sırasında hoş bir etki sağlarken cildi nemlendirerek yatıştırmak ve cildin savunma mekanizmasını güçlendirmektir. Sensibio Defensive hafif ve ferahlatıcı bir dokuya sahipken, Sensibio Defensive Rich ise diğeri ise yoğun ve besleyici bir dokuya sahiptir.

  Aurélie Guyoux, Ar-Ge Direktörü - NAOS.

Sensibio Defensive, normal, karma ve hassas ciltler için uygunken, Sensibio Defensive Rich ise kuru, çok kuru ve hassas ciltlerin günlük kullanımına uygun olacak şekilde formüle edilmiştir.

Her iki ürün de DefensiveTM Teknolojisi içerir, hassas ve hassaslaşabilen cildin kendini savunmasına yardımcı olur.

Sensibio Defensive, ciltte doğal olarak bulunan gliserin ile cildi esneklik ve yumuşaklık verir. Cildin neme doymasını sağlar. Bitkisel skualen, gliserini tamamlayarak ek bir nemlendirme sağlar. 12 saat boyunca cildi nemlendirici etkisi vardır. Normal, karma ve hassas ciltlerin kullanımına uygundur.

Sensibio Defensive Rich, kuruluk yaşayan ve hassaslaşabilen cildi rahatlatır. Yoğun mineral içerikler, gliserin ve bitkisel skualen ile cildin doğal lipidleriyle cildi derinlemesine nemlendirir ve cildi besler. 12 saat boyunca cildi nemlendirici etkisi vardır. Kuru ve hassas ciltlerin kullanımına uygundur.

 

Hassas ciltler için Sensibio Defensive nemlendirici krem

Klinik çalışmalarda kanıtlanan etki

Sensibio Defensive ve Defensive Rich, dermatologlar eşliğiyle gerçekleştirilen klinik çalışmalar sırasında, hassas cilde sahip kişiler üzerinde etkinliklerini, toleranslarını ve güvenliklerini kanıtlamıştır.

%97 Cildi rahatlatır ve nemlendirerek yatıştırmaya yardımcı olur.(1)

%94 Hassas cilde sahip kişilerin yaşam kalitesini artırır.(2)

%75 Cildi kirliliğe ve güneşin zararlı ışınlarına karşı korur.(3)

%50 28 günde cilt hassasiyetinde azalma.(4)

1.  Hassas cilde sahip Asya kökenli 33 yetişkinle 28 gün boyunca dermatolojik değerlendirme altında Sensibio Defensive’in etkinliğinin değerlendirmesi.
2. 33 gönüllüyle 28 gün boyunca gerçekleştirilen kullanım testi sonucunda Sensibio Defensive'in etkisinin gönüllüler tarafından değerlendirilmesi.
3. Kirlilik ve UVA’ya maruz bırakılan ve/veya bırakılmayan yapılandırılmış insan epidermisi üzerinde H2DCFDA boyaması ile değerlendirilen hücre içi oksidatif strese karşı Defensive Teknolojisi’nin etkisinin değerlendirilmesi, Synelvia, 2020 (NLL-STB20022FR)
4. 29 gönüllü ile gerçekleştirilen klinik çalışma
 

 • BIODERMA product photo, Sensibio H2O 500ml, hassas ciltler için misel su
 • Durulama gerektirmeyen temizleyici

  Hassas Ciltler Normal cilt

  Misel Teknolojisi

  Sensibio H2O

  (7 reviews)

  Hassas ciltler için durulama gerektirmeyen misel temizleme suyu

  Kimin için?

  Yetişkinler, Gençler

 • Durulanan günlük temizleyici

  Hassas Ciltler

  D.A.F.™ Patenti

  Sensibio Foaming Gel

  (3 reviews)

  Hassas ve nem kaybı yaşayan ciltlere özel durulanan misel temizleme jeli

  Kimin için?

  Yetişkinler, Gençler

 • Bakım

  Hassas ve hassaslaşabilen ciltler

  Defensive™ Teknolojisi

  Sensibio Defensive Cream

  (3 reviews)

  Hassas ve hassaslaşabilen cildin kendi savunma mekanizmasını güçlendiren antioksidan etkili günlük nemlendirici bakım kremi

  Kimin için?

  Yetişkinler, Gençler

 • Bakım

  Hassas ve hassaslaşabilen ciltler

  Defensive™ Teknolojisi

  Sensibio Defensive Rich Cream

  (1 review)

  Hassas ve hassaslaşabilen cildin kendi savunma mekanizmasını güçlendiren besleyici ve antioksidan etkili yoğun nemlendirici bakım kremi

  Kimin için?

  Yetişkinler, Gençler

 • Bakım

  Hassas Ciltler

  Toleridine™ Patenti

  Sensibio Eye Contour Gel

  (Henüz yorum yazılmamış)

  Hassas ve tolerans seviyesi düşük göz çevresi için yatıştırıcı ve nemlendirici bakım kremi

  Kimin için?

  Yetişkinler, Gençler

 • Maksimum Güneş Koruması

  Normal ve Karma Ciltler

  Hücresel Bioprotection™ Patenti

  Photoderm MAX Aquafluid Light SPF 50+

  (1 review)

  Tüm cilt tipleri için su bazlı, akışkan dokulu ve matlaştırıcı etkili çok yüksek koruma sağlayan renkli güneş koruyucu

  Kimin için?

  Yetişkinler, Gençler

 • Maksimum Güneş Koruması

  Normal ve Karma Ciltler

  Hücresel Bioprotection™ Patenti

  Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+

  (1 review)

  Tüm cilt tipleri için su bazlı, akışkan dokulu ve matlaştırıcı etkili çok yüksek koruma sağlayan güneş koruyucu

  Kimin için?

  Yetişkinler, Gençler